Emmy 2019: Nasze nominacje dla aktorów z seriali dramatycznych

Fot. FX/AMC/NBC

0
1 2 3 4 5 6 7

Wyatt Russell, Lodge 49

"Lodge 49" (Fot. AMC)

"Lodge 49" (Fot. AMC)

Pamiętacie "Lodge 49", dziwny serial AMC o surfingu, śmierci i poszukiwaniu siebie w słonecznej Kalifornii? Jeśli nie, to zajrzyjcie na Amazon Prime Video i jak najszybciej nadróbcie 1. sezon. Do nominacji w "głównej" kategorii ta produkcja co prawda się nie załapała nawet u nas, ale nie mogliśmy nie docenić Wyatta Russella za rolę Duda, surfera na życiowych rozdrożach.

Syn bardzo znanej pary (Kurta Russella i Goldie Hawn) nie tylko czuje się jak ryba w wodzie w specyficznym klimacie serialu, ale też na przestrzeni dziesięciu odcinków z kolesia, którego aż chciało się zaklasyfikować jako "typowego luzaka" (ewentualnie drugiego Big Lebowskiego), tworzy zadziwiająco skomplikowaną postać. Dud nie jest żadnym życiowym fajtłapą, nie jest też gościem, któremu na niczym nie zależy, tylko człowiekiem potłuczonym przez życie i niezdolnym iść dalej po śmierci ojca.

Poznajemy go kiedy dryfuje przez życie, nie wiedząc, co ze sobą zrobić, i przypadkiem trafia do specyficznej loży czy też bractwa, które pomaga mu przetrwać najgorsze momenty i odnaleźć jakąś utraconą cząstkę siebie. A potem robi się tylko dziwniej i dziwniej. "Lodge 49" jest specyficzną opowieścią o żałobie, terapii i poszukiwaniach egzystencjalnych, a Russell wypada fantastycznie, nieważne, w jak odjechane rejony skręca ta opowieść. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7