Emmy 2019: Nasze nominacje dla aktorów z seriali limitowanych i filmów TV

Zdjęcia: HBO

0
1 2 3 4 5 6 7

Mahershala Ali, Detektyw

Detektyw sezon 3 finał

"Detektyw" (Fot. HBO)

Nie spodziewamy się nominacji dla 3. sezonu "Detektywa" w głównej kategorii (choć narzekać też nie będziemy, jeśli się trafi), ale oscarowy aktor w "potrójnej" roli na pewno nie zostanie zignorowany. I słusznie. Mahershala Ali, wcielając się w Wayne'a Haysa, detektywa rozplątującego koszmarną sprawę na trzech etapach swojego życia, zapewnił nowe życie serialowi, który powrócił po latach niebytu.

A ponieważ jego rola nie ograniczała się do noszenia różnych kostiumów, w tym także postarzającej peruki i makijażu, należy spodziewać się, że zostanie doceniona. Hays to rzeczywiście złożona postać; człowiek ścigany przez demony, zarówno w młodości, jak i w starszym wieku. Porządny facet i uczciwy gliniarz, ale działający w świecie moralnych szarości i w związku z tym zmuszony do podejmowania trudnych decyzji w mgnieniu oka.

Przede wszystkim zapamiętamy wersję najstarszą, czyli Haysa cierpiącego na demencję i próbującego poskładać, wbrew własnemu umysłowi, skrawki dawnej sprawy. To była przejmująca rola i pokaz aktorstwa na najwyższym poziomie. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7