Najbardziej oczekiwane serialowe powroty jesieni 2019

Fot. AMC/Adult Swim/Netflix

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. Castle Rock (sezon 2) – premiera 24 października w HBO GO

Castle Rock sezon 2 o czym

"Castle Rock" (Fot. Hulu)

Kolejne serialowe ekranizacje książek Stephena Kinga nie są wprawdzie czymś, czego wypatrujemy z zapartym tchem, ale "Castle Rock" skutecznie się z tego schematu wyłamało. Inspirowaną twórczością mistrza grozy, klimatyczną i wciągającą historię polubiliśmy wszak przed rokiem tak mocno, że wiadomość o kontynuacji przyjęliśmy z entuzjazmem. Tym większym, że serial stanie się antologią, a 2. sezon ma nawiązywać tematycznie od jednego z największych Kingowskich klasyków, czyli "Misery".

Jego bohaterką będzie zatem nie kto inny, a słynna Annie Wilkes we własnej osobie. Pielęgniarkę z piekła rodem zobaczymy tu jednak w wersji młodszej od tej znanej z oryginału (i filmu z pamiętną kreacją Kathy Bates), poznając także jej matkę i nastoletnią córkę, która ma zacząć dostrzegać, że z rodzicielką jest coś nie tak. Z pierwszych informacji o tym sezonie wiemy ponadto, że Annie w jakiś sposób wmiesza się w spór pomiędzy Merrillami, przestępczą rodziną z Castle Rock, a uchodźczą społecznością z pobliskiego Jerusalem's Lot.

Brzmi to dość zagadkowo, ale pamiętając, jak dziwnymi fabularnymi ścieżkami kroczyło "Castle Rock" poprzednio, wolimy niczego z góry nie zakładać. Wystarczy nam wiedza, że w głównej roli zobaczymy Lizzy Caplan ("Masters of Sex"), a w świetnej obsadzie są jeszcze m.in. powracający do Kingowskich ekranizacji Tim Robbins ("Skazani na Shawshank"), a także Paul Sparks ("House of Cards"), Sarah Gadon ("Alias Grace"), Alison Wright ("The Americans") czy Robin Weigert ("Deadwood"). Już nie możemy się doczekać – na razie choćby jednego zdjęcia, o zwiastunie nie wspominając – ale coś nam mówi, że cierpliwość się opłaci. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA