10 seriali, które warto teraz obejrzeć na Netfliksie

Fot. Channel 4/FX/AMC

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Breaking Bad

Breaking Bad seriale Netflix co oglądać

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

Nie widzieliście jeszcze "Breaking Bad"? Nawet nie wiecie, jakie macie szczęście. Oznacza to wszak, że przed wami prawdziwa serialowa uczta, bo trudno inaczej nazwać seans jednej z najlepszych produkcji, jakie kiedykolwiek powstały na małym ekranie. A jakby szczęścia było mało, to jeszcze od razu dostaniecie do niej epilog, czyli film "El Camino", uzupełniający jedyny wątek, którego serial nie zdążył odpowiednio zamknąć.

Film jest jednak tylko pretekstem, który sprawił, że po latach od zakończenia historii Waltera White'a, o nauczycielu chemii z Albuquerque znów jest głośno. I bardzo dobrze, bo "Breaking Bad" w tym czasie nie postarzało się ani trochę, wciąż będąc serialową doskonałością i absolutnie genialnym portretem ekranowego antybohatera. Oglądanie, jak grany przez Bryana Cranstona pan White z ciapowatego faceta przeistacza się stopniowo w bezwzględnego narkotykowego króla, nadal daje ogromną satysfakcję i piekielnie wciąga, bo tak znakomicie napisane historie trafiają się naprawdę rzadko.

Do tego trzeba nazwać "Breaking Bad" swego rodzaju ewenementem, bo to serial uwielbiany przez widzów równie mocno, co doceniany przez krytykę. Trudno znaleźć w nim wyraźnie słabsze momenty, znacznie łatwiej wymieniać całe kapitalne odcinki i tłum niezapomnianych postaci (jedna z nich dostała nawet swój własny serial), przypominając sobie jednocześnie, jak bardzo przeżywaliśmy ich losy. I przeżywamy nadal, bo zdecydowanie nie jest to rzecz do obejrzenia i zapomnienia. Przeciwnie, chce się do tej historii wracać, za każdym razem doceniając ją jeszcze bardziej. Jeśli wciąż macie to przed sobą, to naprawdę wam zazdrościmy. I rzecz jasna polecamy. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA