10 seriali, które warto teraz obejrzeć na Netfliksie

Fot. Channel 4/FX/AMC

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

The Crown

The Crown seriale Netflix co oglądać

"The Crown" (Fot. Netflix)

Czemu akurat teraz polecamy do oglądania serial, który bez wątpienia większość z was już zna? Z prostego powodu – zbliżający się wielkimi krokami 3. sezon "The Crown" (premiera 17 listopada) będzie dla tej serii nowym otwarciem, bo wymieniona zostanie niemal cała obsada, na czele z samą królową Elżbietą II.

W tę wcieli się tym razem laureatka Oscara Olivia Colman, a towarzyszyć jej będą m.in. Tobias Menzies (jako książę Filip) i Helena Bonham Carter (księżniczka Małgorzata). Jeśli więc z jakiegoś powodu nie odpowiadał wam zestaw Claire Foy, Matt Smith i Vanessa Kirby, teraz macie dobry powód, żeby na nowo spróbować zaprzyjaźnić się z historią o brytyjskiej rodzinie królewskiej. A jeśli zrobiliście to wcześniej, to przekonywać was na pewno nie musimy.

Nieustannie zachęcamy za to ciągle nieprzekonanych, bo abstrahując od zmian obsadowych, "The Crown" jest po prostu jednym z najlepszych netfliksowych seriali w historii. Widowiskowym (ogromny budżet nie poszedł na marne), ale chwilami zaskakująco kameralnym i ludzkim, co przy takim temacie bynajmniej nie było oczywiste. Twórcom udało się jednak zgrabnie połączyć prywatne życie królowej i jej rodziny z często wchodzącymi mu w drogę monarszymi obowiązkami, a to wszystko na tle zmieniającej się przez kolejne dekady Wielkiej Brytanii. Efektem serial i do przemyślenia, i do podziwiania – nie tylko dla fanów brytyjskiej historii i kostiumowych dramatów. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA