Nasz top 10: Najlepsze seriale października 2019 roku

"Sukcesja" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. BoJack Horseman (powrót na listę)

bojack horseman sezon 6 recenzja

"BoJack Horseman" (Fot. Netflix)

"BoJack Horseman" żegna się z nami w szybszym tempie, niż planowali twórcy, ale nic nie szkodzi. To wciąż jedna z najlepszych kreskówek ostatnich lat w wysokiej formie, do której jesteśmy przyzwyczajeni.

Pierwsza część finałowej serii to przede wszystkim mozolna praca najbardziej ludzkiego z koni nad sobą. BoJack idzie na odwyk i wydaje się, że jego życie zaczyna wreszcie zmierzać w lepszym kierunku. Przynajmniej do czasu, bo ostatnie odcinki wyraźnie sugerują, że to nie jest i nie będzie słodka historia z oczywistym happy endem. Ale może to już być słodko-gorzka historia o odkupieniu z jakąś wariacją na temat happy endu. Zobaczymy.

Na razie wszyscy w "BoJacku" dokądś dążą i pokonują kolejne przeszkody. Podczas gdy główny bohater na serio stara się zmienić, Princess Carolyn przekonuje się, że kobieta niekoniecznie może "mieć wszystko", Diane próbuje szczęścia w Chicago, zaś Mr. Peanutbutter okazuje się być "narodową twarzą depresji", co jest jednym z większych absurdów w tym sezonie.

Brakuje jednego wyjątkowego odcinka na miarę "Free Churro", ale jest mnóstwo innych świetnych rzeczy, choćby skrócona historia przygody BoJacka z alkoholem czy strajk asystentów w tym okropnym Hollywoo. Czekamy na ciąg dalszy, trzymając kciuki, żeby doświadczone przez życie konisko dostało zakończenie, na jakie zasługuje. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA