10 seriali, które warto teraz obejrzeć na HBO GO

Fot. HBO/Hulu/BBC

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Castle Rock

Castle Rock najlepsze seriale HBO GO

"Castle Rock" (Fot. Hulu)

Lata mijają, ekranizacji przybywa, a okazuje się, że twórczość Stephena Kinga wciąż może być inspiracją dla serialowych twórców. I nawet nie trzeba do tego jakiegoś konkretnego dzieła autorstwa mistrza grozy. Wystarczą doskonale znane motywy z wykreowanego przez niego świata i dobry pomysł na to, jak skleić je wszystkie w jedną wciągającą opowieść.

A raczej dwie opowieści, bo w HBO GO możemy już oglądać drugi sezon "Castle Rock" – antologii zabierającej nas do znanego z powieści Kinga tytułowego miasteczka, gdzie jak można się domyślać, nic nie jest zwyczajne. Ani za pierwszym razem, gdy śledzimy historię prawnika (w tej roli André Holland) zajmującego się sprawą jednego z osadzonych w znanym skądinąd więzieniu Shawshank, ani za drugim, gdy poznajemy losy niejakiej Annie Wilkes (Lizzy Caplan), jeszcze zanim stała się psychofanką znaną z "Misery".

Łatwo się zatem zorientować, że serial czerpie z Kingowskiej twórczości garściami, miksując motywy, tropy i drobne nawiązania w oryginalną całość, ale to bynajmniej nie znaczy, że jest ona przeznaczona tylko dla fanów pisarza. Ci odnajdą w "Castle Rock" mnóstwo smaczków, ale doskonale bawić mogą się wszyscy lubiący klimatyczne historie z dreszczykiem, po których nie do końca wiadomo, czego się spodziewać.

Jest tu bowiem i sporo trzymającego w napięciu thrillera, i klasycznego horroru (zwłaszcza w 2. sezonie), i nawet poruszającej, pod każdym względem niezwykłej opowieści obyczajowej. Dodajmy jeszcze do tego rewelacyjną obsadę zawierającą m.in. takie legendy Kingowskich ekranizacji jak Sissy Spacek i Tim Robbins, a otrzymamy serial zdecydowanie wyrastający ponad telewizyjną przeciętność. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA