10 seriali, które warto teraz obejrzeć na HBO GO

Fot. HBO/Hulu/BBC

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Szukając Alaski

Szukając Alaski serial recenzja

"Szukając Alaski" (Fot. Hulu)

Serial młodzieżowy, który potrafi zaskoczyć, choć niekoniecznie czytelników książki Johna Greena pod tym samym tytułem. Ci dobrze wiedzieli, że to rzecz niezwykła, i trzymali kciuki, aby odpowiadający za ekranizację Josh Schwartz i Stephanie Savage ("The O.C.", "Plotkara"), dali radę oddać jej sprawiedliwość. Udało się.

"Szukając Alaski" to zaledwie osiem odcinków zamkniętej historii, dziejącej się w prestiżowej szkole z internatem, malowniczo położonej w środku lasu. Miles (Charlie Plummer), osamotniony chłopak, który ma obsesję na punkcie ostatnich słów wielkich ludzi, rozpoczyna tutaj zupełnie nowy rozdział w życiu: znajduje swoją grupkę przyjaciół, zakochuje się w magnetycznej Alasce (Kristine Froset) i zaczyna zadawać pytania o to, co jest ważne.

Egzystencjalne poszukiwania, popalanie papierosów pod mostem, miłość do literatury i gonienie za wyjątkowymi przeżyciami napędzają fabułę tego niezwykłego miniserialu, znaczonego wiszącą nad głowami dzieciaków tragedią. "Szukając Alaski" pięknie opowiada o codziennych sprawach wrażliwych nastolatków, bardzo dalekich od tych, jakich znamy ze współczesnych seriali młodzieżowych. To historia, która pozwala nastolatkom być dzieciakami, oszczędzając im dzisiejszego dorastania w wersji ekstremalnej, z uzależnieniem od prochów i social mediów.

Osadzona w 2005 roku historia zawiera sporą dawkę melancholii i tonę muzyki z czasów "The O.C.", a także niegłupich spostrzeżeń o życiu i całej reszcie. To serial w pewnym sensie staromodny, zakochany w książkach, klimatach jak z kultowych melodramatów i wielkich pytaniach, na które nie ma odpowiedzi. Serial świeży, daleki od sztampowego i ze wszech miar wart polecenia. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA