10 seriali, które warto teraz obejrzeć na HBO GO

Fot. HBO/Hulu/BBC

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Wataha

Wataha najlepsze seriale HBO

"Wataha" (Fot. HBO)

Jeden z lepszych i popularniejszych polskich seriali ostatnich lat wraca na początku grudnia z 3. sezonem, co jest bardzo dobrym powodem, by sobie przypomnieć lub poznać poprzednie. Zwłaszcza że na nadmiar klasowych rodzimych produkcji wciąż narzekać nie możemy (choć oczywiście postęp jest bezdyskusyjny), a "Wataha" bez dwóch zdań się w tym gronie wyróżnia.

I to niekoniecznie tylko ze względu na związane z nią nierozerwalnie bieszczadzkie scenerie, choć wiadomo, że to jedna z kluczowych przyczyn popularności serialu HBO. Podziwiając jednak piękno i absolutnie wyjątkowy klimat, jaki niosą ze sobą Bieszczady, nie można zapomnieć, że "Wataha" to wciąż bardzo solidna historia kryminalna.

Rozgrywający się na polsko-ukraińskim pograniczu i skupiający się na pracy członków Straży Granicznej serial, pod względem fabularnym nie odkrywa wprawdzie Ameryki, ale wciąga, potrafi zaintrygować i od czasu do czasu skutecznie podnieść ciśnienie. Są skomplikowane intrygi, tajemnicze zbrodnie i trzymające w napięciu śledztwa, a dodając grupę charakterystycznych postaci (na czele z granym przez Leszka Lichotę Wiktorem Rebrowem), otrzymamy wszystko, czego się od tego typu produkcji powinno wymagać.

A że wieczory coraz chłodniejsze, to nic tylko przykryć się kocem i nie wychodząc z domu, dać się zabrać do gęstych bieszczadzkich lasów. Czekając jednocześnie na premierę kolejnego sezonu, w którym do obsady dołączą m.in. Borys Szyc czy Olga Bołądź, a historia ma się jeszcze bardziej rozrosnąć, całkiem dosłownie przekraczając granice. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA