Nasz top 10: Najlepsze seriale listopada 2019 roku

"Watchmen" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2. Dobre Miejsce (awans z 5. miejsca)

Dobre Miejsce najlepsze seriale 2019

"Dobre Miejsce" (Fot. NBC)

W rankingu październikowym zaledwie (jak na "Dobre Miejsce") miejsce 5., teraz już prawie zwycięstwo – przegrana tylko z faworytem, którego wszyscy pewnie się już domyślają. Nasz ukochany filozoficzny sitcom w 4. serii rozkręcał się wyjątkowo długo. Aż czasem niecierpliwiliśmy się, że kolejne eksperymenty zabierają czas na główne wątki, a odcinków przed nami coraz mniej. Ale za to jak już sezon się rozkręcił, to co tydzień zapewniał nam i humor, i wzruszenia.

Najpierw listopad przyniósł "Help Is Other People", w którym poddawani "resocjalizacji" ludzie mogli w praktyce przetestować, na ile nauki Eleanor i spółki okazały się skuteczne. Wyścig z czasem, by zdobyć jak najwięcej punktów, zerwanie, decyzje o ratowaniu bądź nie irytującego kolegi… Kiedy zegar się zatrzymał, nikt nie mógł być pewien wyników.

Te poznaliśmy w "The Funeral to End All Funerals". A gdy losy świata, zaświatów i nowej wersji "Ally McBeal" ważyły się przed sędziowskim obliczem, mogliśmy razem z ziemską ekipą przeżywać kolejne inscenizowane pogrzeby, świadczące o więzi, jaka przez lata, mimo kolejnych resetów, wytworzyła się w tej eklektycznej paczce.

Nic jednak nie przygotowało nas na "The Answer". Przerzucenie na Chidiego odpowiedzialności za wymyślenie nowego porządku świata pozwoliło na pokazanie dotychczasowego życia tego niezdecydowanego bohatera i siłę jego związku z Eleanor. Zapisane na kartce proste, ale przekonujące przesłanie, z którym zostaliśmy na czas przerwy przed finałową partią odcinków, okazało się tym, czego potrzebowaliśmy. I pewnie nie tylko my. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA