HBO zapowiada kilkadziesiąt seriali na 2020 rok. "Nowy papież", "Westworld" i inne premiery – pełna lista

"Westworld" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4

Seriale HBO Europe i produkcje na licencji w 2020

Patria – serial hiszpański, adaptacja bestsellerowej powieści Fernando Aramburu. Za scenariusz i produkcję odpowiada Aitor Gabilondo, natomiast za reżyserię nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Pablo Trapero oraz laureat nagrody Goya Félix Viscarret. Historia osadzona w Kraju Basków toczy się na przestrzeni przeszło trzydziestu lat. Tłem wydarzeń są działania terrorystyczne separatystycznej organizacji ETA.

Björnstad (ang. Beartown) – szwedzki serial produkcji HBO Europe na podstawie bestsellerowej powieści Fredrika Backmana to opowieść o nadziei, która jednoczy niewielką społeczność, tajemnicach, które tworzą w niej podziały, ludzkiej odwadze, by sprzeciwić się większości i konsekwencjach wychowywania chłopców.

Miasteczko Björnstad tętniło kiedyś życiem, ale teraz zarastają je drzewa. Lokalna młodzieżowa drużyna hokejowa ma duże szanse, by wygrać półfinał krajowego turnieju i wszystkie nadzieje spoczywają teraz na nastoletnich barkach. Dla dzieciaków to wielkie obciążenie, które staje się katalizatorem dramatycznych wydarzeń. W wyniku aktu przemocy młoda dziewczyna jest w szoku, a w miasteczku panuje chaos. Wysuwane oskarżenia zataczają coraz szersze kręgi i obciążają po kolei wszystkich mieszkańców.

Kamikaze – duński serial na podstawie powieści Erlenda Loe pt. "Muleum". Julie otrzymuje ostatnią wiadomość SMS od swojego ojca. Kilka sekund później jej rodzice i starszy brat giną w katastrofie lotniczej w Ugandzie. Dziewczyna zostaje sama w gigantycznej rezydencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, o czym inni mogą tylko marzyć: jest młoda, piękna i bogata – bardzo bogata. Utrata całej rodziny pogrąża ją w rozpaczy, a ona sama zostaje zmuszona do podjęcia próby znalezienia jakiegokolwiek powodu, aby żyć dalej.

Odwilż – sześcioodcinkowy nowy polski serial HBO od ekipy "Watahy". Szczecin, przełom zimy i wiosny. Spod pękającego lody na powierzchnię wypływa ciało młodej dziewczyny. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę? Te pytania będą dla głównej bohaterki – detektywki policji – mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją. Reżyseria: Xawery Żuławski, scenariusz: Marta Szymanek.

Cudotwórcy: Wieki ciemne (Miracle Workers: Dark Ages) – antologia serialowa z Danielem Radcliffe'em oraz Steve'em Buscemim w rolach głównych. Akcja nowego sezonu rozgrywać się będzie w czasach średniowiecza.

Kidding sezon 2 – nagrodzony Złotym Globem Jim Carrey w drugim sezonie serialu po raz kolejny wciela się w rolę Jeffa – znanego jako Pan Pickles legendarnego prezentera dziecięcych programów telewizyjnych, który przeżywa kryzys.

Zero Zero Zero – serial kryminalny będący adaptacją bestsellerowej powieści Roberto Saviano wydanej w Polsce pt. "Zero zero zero. Jak kokaina rządzi światem". Ładunek kokainy przemycany jest z Ameryki Południowej do Europy.

1 2 3 4