10 seriali, które przestaliśmy oglądać w tym roku

Fot. Netflix/Showtime/CW

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

The Rain

The Rain sezon 2

"The Rain" (Fot. Netflix)

Bardzo polubiłam sympatycznych Duńczyków z "The Rain", zwłaszcza że robiłam z niemal wszystkimi wywiady, i naprawdę żałuję, że serial nie jest lepszy. No ale nie jest. 1. sezon miał jeszcze swoje plusy (nie pamiętam już jakie, ale wierzę, że miał), drugi to porażka na całej linii. Twórcy postawili na "więcej, bardziej, szybciej", więc bzdurka goni bzdurkę, akcja niespecjalnie wciąga, a bohaterowie irytują kolejnymi niedojrzałymi wyborami.

Wizja świata, w którym nawet kropla deszczu może zabić, nie jest spójna. Bohaterowie nie są najlepiej prowadzeni, relacje między nimi cofają się zamiast się rozwijać. Brakuje podstawowych wyjaśnień, jeśli chodzi o podstawowe elementy, na których opiera się cała ta apokalipsa. Po oczach daje też ograniczony budżet.

Tak więc mimo ogromnej sympatii do tej ekipy i jej twórców, którzy uwielbiają tak jak ja "Pozostawionych" (i widać, że na nich się wzorowali, skupiając się raczej na ludzkich emocjach niż wielopiętrowych wyjaśnieniach), 3. sezonu "The Rain" nie obejrzę. Szkoda czasu na średniaki, kiedy wokół tyle dobrych rzeczy. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA