Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2019 roku

"Mr. Robot" (Fot. USA Network)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. Pani Fletcher (spadek z 4. miejsca)

Pani Fletcher serial finał

"Pani Fletcher" (Fot. HBO)

Grudzień to dwa ostatnie odcinki tej niepozornej miniserii, która z każdym odcinkiem bardziej nas wciągała. Pierwszy z nich, "Solar Glow", stanowił raczej przygotowanie do finału. Kryzys w małżeństwie przyjaciółki głównej bohaterki, spektakularnie okropne zachowanie Brendana wobec dziewczyny, która naprawdę mu się podobała, urocze domknięcie wątku z synem pacjenta, nowa znajomość Juliana i jego bardzo bolesna rozmowa z Eve w samochodzie… Sporo się działo, były mocne sceny, jednak dopiero ostatni odcinek pokazał, jak precyzyjnie, a przy tym z lekkością poustawiali twórcy "Pani Fletcher" wszystkie elementy.

"Welcome Back" idealnie rozgrywa różne wątki, łącząc w spójną całość to, co widzieliśmy we wcześniejszych tygodniach. Droga Eve do wyzwolenia zarówno od ograniczającej seksualnej rutyny czy konwenansów, jak i od roli "pani Fletcher", którą przecież już przestała być, znalazła kulminację w zmianie nazwiska i w odważnej, a przy tym subtelnie pokazanej scenie miłosnej. A pomniejsze porażki Brendana doprowadziły go do powrotu do domu, gdzie zacząć musi od zera, podczas gdy jego matka jest już w zupełnie innym miejscu niż wtedy, kiedy wyjeżdżał.

Zaczęliśmy oglądać "Panią Fletcher" dla Kathryn Hahn i trochę po to, żeby się przekonać, jak tym razem książka Toma Perrotty (autora powieści "Pozostawieni") sprawdzi się jako materiał do przeniesienia na mały ekran. Zgodnie z przewidywaniami zachwyciliśmy się aktorką, zostaliśmy jednak też dla obsady drugoplanowej (Owen Teague jest cudowny!) i dla delikatności, z jaką serial opowiadał o niekonwencjonalnych sposobach rozładowania seksualnego napięcia, traktując przy tym erotykę jako pretekst do mówienia o bardziej uniwersalnym poszukiwaniu własnej tożsamości, kiedy jakiś etap życia przemija. Mając świadomość, że skończyło się doskonale, i tak chcemy więcej. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA