Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2019 roku

"Mr. Robot" (Fot. USA Network)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

3. Foodie Love (nowość na liście)

Foodie Love serial

"Foodie Love" (Fot. HBO)

Na początku zachwycająca bzdurka z kraju, z którego nie ma aż tak dużo seriali (czyli Hiszpanii), a z czasem coraz bardziej skomplikowana i podszyta czymś niepokojącym historia o więcej niż jednej miłości. Główni bohaterowie (Laia Costa znana z filmu "Victoria" oraz argentyński aktor i reżyser Guillermo Pfening) spotykają się dzięki aplikacji Foodie Love i zaczynają z początku powierzchowną, ale pełną wzajemnego przyciągania znajomość. A potem sprawy się rozwijają.

Jest tu dużo zmysłowości, niedopowiedzeń, słońca, dobrego jedzenia i tysiąca innych rzeczy, których zwykli śmiertelnicy nie mają na co dzień. Jest też coś więcej, bo z czasem się okazuje, że to nie jest historia tak lekka, łatwa i przyjemna, jak się wydaje na początku. Bardzo europejski w duchu serial Izabel Coixet ("Życie ukryte w słowach") okazuje się czymś więcej i więcej, w miarę jak rozwija się relacja dwójki głównych bohaterów, którą coraz trudniej sprowadzić do tytułowego "Foodie Love".

Co nie znaczy, że to serial ciężki. To po prostu serial niegłupi, daleki od konwencjonalnego i wyciskający bardzo dużo ze schematów czy to z komedii romantycznych, czy melodramatów, czy opartych na rozmowach filmów w stylu Richarda Linklatera. Dowcipne dialogi, świetna muzyka, knajpki, w których można się zakochać od samego patrzenia, a do tego błyskotliwie napisana, tocząca się swoim torem historia jak z europejskiego filmu. "Foodie Love" świetnie się pochłania całe naraz – i aż chciałoby się 2. sezon już, teraz, natychmiast. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA