12 świetnych seriali, które nie miały premiery w Polsce

Fot. Hulu/Disney+/FX

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Catastrophe

Catastrophe serial

"Catastrophe" (Fot. Channel 4)

"Catastrophe" zdążyło się już po czterech seriach skończyć, a w Polsce nadal nie m jak zobaczyć tej świetnej czarnej komedii stacji Channel 4. W Stanach brytyjski sitcom kupił Amazon, u nas cisza. A przecież to, że historia dotyczy brytyjsko-amerykańskiej pary nie znaczy, że serial nie przypadłby do gustu polskim widzom.

Zderzenie szerokiego uśmiechu Roba (Rob Delaney) z cynizmem Sharon (Sharon Horgan) prowokuje wiele komicznych sytuacji, kiedy jednorazowa łóżkowa przygoda zmienia się w próby założenia rodziny, ale "Castastrophe" to serial znacznie ciekawszy niż tylko diagnoza międzykulturowych różnic. A humor jest tu czasem tak ostry, że aż trudno uwierzyć.

Komediodramat, napisany przez odtwórców głównych ról, to jeden z najmroczniejszych obrazów rodzicielstwa we współczesnej telewizji. Rob i Sharon radzą sobie, jak umieją, ale nie zamierzają nagle stać się chodzącymi ideałami, wzorową rodzinką. Może jeszcze bardziej gorzkie diagnozy stawia "Catastrophe" wizjom romantycznej miłości, temu całemu "długo i szczęśliwie". Tu toczy się ciągła walka, by związek przetrwał, bo miłość miłością, a życie życiem.

A ludzie ludźmi – w tym wypadku często dość paskudnymi. Sharon i Rob podejmują czasem okropne decyzje, ich przyjaciele to też dość toksyczna para, a matka Roba (Carrie Fisher w ostatniej telewizyjnej roli) do miłych nie należy. Równocześnie jednak wady bohaterów sprawiają, że łatwej się z nimi utożsamiać, cieszyć się naruszaniem tabu i rozbrajaniem schematów. I mimo wszystko im kibicować. Bo jeśli nie wytrzymają ze sobą nawzajem, to kto z nimi wytrzyma? [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA