Nasz top 10: Najlepsze seriale marca 2020 roku

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. Westworld (powrót na listę)

najlepsze seriale 2020

"Westworld" (Fot. HBO)

Nie miałem wobec 3. sezonu "Westworld" szczególnie wysokich oczekiwań. Owszem, zapowiedzi robiły dobre wrażenie, a odświeżenie formatu, który zdążył nas już poprzednio trochę zmęczyć, wydawało się dobrym pomysłem. No ale teoria swoje, a rzeczywistość swoje, więc do premiery podchodziłem mimo wszystko nieufnie.

I choć nadal nie jestem w stu procentach pewien, dokąd to zmierza i czy ta niewiedza mi odpowiada, nie da się ukryć, że oglądanie superprodukcji HBO znów stało się przyjemnością. Nie tylko dzięki zmianie scenografii (choć ta przedstawiająca futurystyczne metropolie robi bardzo dobre wrażenie), ale przede wszystkim dzięki ponownemu tchnięciu w fabułę szczypty życia. Pewnie, nadal to życie, z którego przebija sztuczność, ale przynajmniej jest w nim Aaron Paul – a z nim naprawdę wszystko jest lepsze.

Kupił mnie więc duet niejakiego Caleba z dobrze nam znaną Dolores, a także niespodziewany sojusz Bernarda ze Stubbsem. Podoba mi się, że cała intryga nie jest oparta na banalnym buncie maszyn, ale przynajmniej sugeruje, że ma coś więcej do powiedzenia (czy to prawda, to już zupełnie inna sprawa). Dobrze wreszcie, że w końcu w jak zawsze zwodniczej fabule, znalazło się miejsce na odrobinę czystej zabawy, czy to w postaci Maeve uciekającej z wirtualnej rzeczywistości à la czasy II wojny światowej, czy nawet takich uroczych drobnostek, jak występ dobrze nam znanego duetu.

Pytanie oczywiście, co dalej i czy wszystkie elementy złożą się na równie udaną całość. Trzy odcinki to zdecydowanie za mało, by wyciągać daleko idące wnioski, zwłaszcza że rola niektórych fragmentów układanki (Serac?) wciąż nie jest do końca ustalona. To jednak wątpliwości na później – póki co trzeba uznać powrót "Westworld" za udany. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10