Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2020 roku

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

1. Better Call Saul (awans z 2. miejsca)

najlepsze seriale 2020

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Dobra wiadomość dla reszty serialowej konkurencji brzmi tak, że "Better Call Saul" nie załapie się już do następnego rankingu. Będzie zatem okazja go wygrać, bo niestety dla pozostałych, ale w kwietniu innego laureata być nie mogło. Vince Gilligan i reszta ekipy znów przeszli bowiem samych siebie, fundując nam emocjonalną jazdę bez trzymanki, w dodatku zakończoną niekoniecznie w takim miejscu, jakiego byśmy się spodziewali.

Zanim jednak do niego dotarliśmy, czekała nas wycieńczająca podróż przez pustynię z Jimmym i siedmioma milionami w dwóch torbach, za to bez wody i z zabójcą na ogonie. Ale w końcu od czego ma się Mike'a i budzącą oczywiste skojarzenia folię termiczną, prawda? Już sam ten odcinek dostarczył nam masy wrażeń, a jak miało się okazać, najlepsze wciąż było dopiero przed nami.

Potem do akcji wkroczyła bowiem Kim, najpierw mierząc się w niesamowicie intensywnym pojedynku z Lalo, by następnie przejść nad wszystkim do porządku dziennego, jak gdyby nigdy nic. Ku absolutnemu zdziwieniu pozostającego w szoku Jimmy'ego i nas, bo nawet jeśli już dawno przestaliśmy lekceważyć tę niepozorną bohaterkę, kroku akurat w takim kierunku nie dało się przewidzieć. W końcu to nie Kim Wexler ma być Saulem Goodmanem tej historii, a oglądając choćby ostatnie sceny sezonu, można było w tę oczywistość zwątpić.

Zasługa to i genialnej Rhei Seehorn, i kapitalnie poprowadzonej fabuły, która znów wycisnęła maksimum z niepozornej historii, trzymając widzów na krawędzi foteli. A przy okazji wprowadziła trochę zamieszania do teoretycznie znanej opowieści – bo czy teraz ktoś może ze stuprocentowym przekonaniem stwierdzić, że Kim będzie przypadkową ofiarą przemiany Jimmy'ego? A może to ona będzie tego wszystkiego główną przyczyną? Wymyślić taką woltę to jedno, ale przeprowadzić ją tak, by miała sens, wydaje się wręcz niemożliwe. Jak widać, nie dla twórców "Better Call Saul". [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA