Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2020 roku

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. Sprawa idealna (powrót na listę)

najlepsze seriale 2020

"Sprawa idealna" (Fot. CBS)

Liczyliście, że 4. sezon "Sprawy idealnej" będzie nieco spokojniejszy od poprzedniego? No to zostaliście błyskawicznie wyprowadzeni z błędu, bo już pierwszy odcinek tej serii przebił wszystko, co twórcy przyszykowali do tej pory – a dobrze wiecie, że to nie taka prosta sprawa.

Alternatywna rzeczywistość, w której zamiast Donalda Trumpa zatriumfował zdrowy rozsądek, poradziła sobie jednak z wyzwaniem bez najmniejszych problemów, serwując nam jedno z najlepszych otwarć sezonu, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Szalone – to jasne – ale przede wszystkim niesamowicie pomysłowe, bo bynajmniej nieograniczające się do kilku banałów, lecz doszukujące się w nich drugiego dna, a przez to stawiające cały serialowy światopogląd na głowie. No i jeszcze ten częstszy niż zwykle śmiech Diane!

Po takim starcie trudno było rzecz jasna wymagać, by "Sprawa idealna" utrzymywała ciągle identyczne tempo i rzeczywiście, trochę wyhamowaliśmy. Ale tylko trochę, bo to absolutnie nie tak, że zrobiło się normalnie. W tym świecie pojęcie normalności już bowiem nie funkcjonuje, zastąpione przez będącą postrachem sędziów "Notatkę 618", znikające rozprawy, korporacyjnych wyznawców zen i stojących ponad prawem bogaczy. Tylko czy to aby na pewno totalna fikcja?

Bez wątpienia nie jest nią fakt, że "Sprawa idealna" nadal potrafi bezbłędnie dostrzegać absurdy współczesnego świata i celnie je punktować, zapewniając przy tym widzom masę zabawy i jeszcze więcej powodów do zastanowienia. Nie wiem, dokąd to zmierza i czy w pewnym momencie twórcy nie odlecą za daleko, ale na razie nie ma sensu zaprzątać sobie tym głowy. Lepiej po prostu nacieszyć się serialem, który nie pozwala nam nawet na chwilę nudy. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA