Nasz top 10: Najlepsze seriale czerwca 2020 roku

"Dark" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. Doom Patrol (nowość na liście)

najlepsze seriale 2020

"Doom Patrol" (Fot. DC Unverse)

Były w czerwcu seriale lepsze, co zresztą widać po tej liście. Nie było jednak żadnego bardziej odlotowego, a musicie wiedzieć, że "Doom Patrol" zasłużył na ten tytuł nawet bez przypadającego na lipiec 4. odcinka, który przekroczył granice ekranowego szaleństwa tak bardzo, że trzy poprzednie wydają się przy nim zupełnie normalne i całkiem spokojne.

A przypominam, że jest mowa o tych odcinkach, w których nasi bohaterowie zmniejszyli się do rozmiaru mikro, wybrali się na imprezę na wrotkach z facetem mającym zegar zamiast głowy i walczyli z okrutnym mordercą z zamiłowaniem do motyli. Cóż, w sumie w tym serialu to dzień jak co dzień. Tym bardziej, że żadna ze wspomnianych historii, choć uroku, stylu i pomysłowości odmówić im nie można, ostatecznie nie miała większego znaczenia.

Co innego wątek niejakiej Dorothy (Abigail Shapiro), nieletniej i ponad stuletniej jednocześnie córki Szefa, skrywającej tajemnicę tak straszną, że ojciec wolał ją ukryć na całe życie, niż ryzykować, że straci ona kontrolę nad swoimi mocami. Na czym te dokładnie polegają, dopiero się przekonamy, póki co możemy jednak swobodnie dopisać Nilesowi do listy grzechów kolejny wątpliwy moralnie postępek. No i zaprzyjaźnić się z Dorothy, bo to wyjątkowo sympatyczna osóbka. Choć wymyślonych przyjaciół ma autentycznie przerażających.

Pasuje rzecz jasna dzięki temu jak ulał do naszej niezbyt wesołej gromadki, która w nowym sezonie zmaga się ze starymi (i nie tylko) problemami. A że przerabiane tu na najdziwniejsze sposoby kłopoty rodzinne, sercowe, fizyczne i psychiczne wciąż nie nudzą, to wypada tylko pogratulować twórcom wyobraźni, a aktorom umiejętności i prosić o więcej. [Mateusz Piesowicz]

Nowe odcinki Doom Patrol w piątki na HBO GO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10