Nasz top 10: Najlepsze seriale czerwca 2020 roku

"Dark" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

6. Perry Mason (nowość na liście)

najlepsze seriale 2020

"Perry Mason" (Fot. HBO)

Stylowy kryminał noir to coś, co zawsze do nas trafia. Zwłaszcza jeśli jest zrobiony na bogato, jak "Perry Mason" od HBO. Grający tytułową rolę Matthew Rhys w zapowiedziach serialu mówił, że to nie jest Perry Mason naszych dziadków. I rzeczywiście – nie jest, w żadnym sensie. To jedna z tych miniserii, które są zrealizowane jak kinowe filmy i prezentują się świetnie na większym ekranie. Zrobiona z rozmachem scenografia, sceny zbiorowe z tłumami statystów, non stop sączący się jazz i klimat przez duże K w każdej scenie. Widać, że za kamerą stanął Tim Van Patten, któremu zawdzięczamy wiele odcinków "Zakazanego imperium".

A do tego iście oscarowa obsada. "Perry'ego Masona" warto zobaczyć już choćby dla grających główne i najbardziej wyraziste role Matthewa Rhys, Tatiany Maslany i Johna Lithgowa, a jest jeszcze Shea Whigham ("Homecoming") czy Juliet Rylance ("The Knick"). Prym wiedzie nachmurzony, problematyczny, przeżywający liczne kryzysy detektyw Mason, ale i rola Maslany jako kaznodziejki z lat 30. jest niezwykła. Osobnym bohaterem jest miasto – Los Angeles, przeżywające liczne przemiany i prące do przodu w czasach, kiedy wszyscy zmagają się z Wielkim Kryzysem.

Paradoksalnie tym, co wypada w tym kryminale najsłabiej, jest sama intryga kryminalna – mroczna i sprawnie poprowadzona, ale daleka od oryginalnej. Ale łatwo to przeboleć, tak dużo "Perry Mason" oferuje w zamian. [Marta Wawrzyn]

Perry Mason co poniedziałek na HBO GO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10