Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2020 roku

"Perry Mason" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. The Umbrella Academy (nowość na liście)

najlepsze seriale 2020

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

"The Umbrella Academy" zafundowało widzom reset w 2. sezonie i był to świetny wybór. Popaprana rodzinka Hargreevesów, wrzucona do Dallas z początków lat 60. i dodatkowo jeszcze porozrzucana po osi czasu, świetnie odnalazła się w nowym otoczeniu. Zwłaszcza Klaus (Robert Sheehan), który w błyskawicznym tempie dorobił się nie tylko fenomenalnego nowego wyglądu, ale i własnej sekty.

Wyróżnił się również wątek (Emmy Raver-Lampman), której protesty w obronie praw czarnoskórych obywateli wybrzmiały szczególnie mocno ze względu na to, co obecnie dzieje się w USA. Tymczasem Vanya (Ellen Page) spotkała bratnią duszę i oczywiście, że prędzej czy później wszystko musiało się pokomplikować. Diego (David Castañeda) zresztą też przekonał się, że romanse to nie taka prosta sprawa, kiedy jesteś jednym ze słynnych dzieciaków z mocami.

Choć ekipa The Umbrella Academy znów miała do wypełnienia misję najbardziej poważną z możliwych – zapobiec apokalipsie, oprzeć się pokusie ratowania prezydenta – 2. sezon to przede wszystkim świetna popkulturowa zabawa. Serial Netfliksa jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze, jak w klimatach retro, a i muzycznie chyba udało się przebić 1. serię. Krótko mówiąc, wyszedł idealny letni blockbuster, który godnie zastąpił nieobecne w tym roku "Stranger Things". [Marta Wawrzyn]

The Umbrella Academy jest dostępne na Netfliksie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA