Nasz top 10: Najlepsze seriale sierpnia 2020 roku

"Kraina Lovecrafta" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

6. Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy kontra Wielebny (powrót na listę)

najlepsze seriale 2020

"Unbreakable Kimmy Schmidt" (Fot. Netflix)

Gdy wydawało się, że już całkiem pożegnaliśmy szalony świat Kimmy Schmidt optymistycznym, chociaż może nieco przedwczesnym finałem, okazało się, że Tina Fey i Robert Carlock nie powiedzieli ostatniego słowa. I chociaż pewnie wolelibyśmy nowe sezony zamiast jednego interaktywnego filmu, to formuła, w której widz może wybierać różne opcje, sprawdziła się tym wypadku nadspodziewanie dobrze.

Przyjemność związana z "Kimmy kontra Wielebny" wynika przede wszystkim z tego, że twórcy bawią się interaktywnością na własnych warunkach, niejako wymuszając szczęśliwe lub chociaż względnie szczęśliwe rozwiązania, a przy tym nie unikając charakterystycznego dla serialu czarnego humoru. To wszak nadal opowieść o porwanej przez psychopatę kobiecie, która lata spędziła w bunkrze – ale nie straciła pozytywnego nastawienia do świata.

Pewne wątki drugoplanowe trochę tracą na interaktywnej formule, ale i tak można się przy "Kimmy kontra Wielebny" głośno pośmiać, bo stała ekipa drugoplanowa złożona z Titusa (Tituss Burgess), Jacqueline (Jane Krakowski) i Lilian (Carol Kane) trzyma formę. A Kimmy (Ellie Kemper) za swoją niezachwianą wiarę w ludzi nagrodzona zostaje, dosłownie, księciem, w którego wciela się Daniel Radcliffe, imponująco odnajdujący się w tym całym kolorowym szaleństwie.

Ostateczne potyczka Kimmy z Wielebnym (kradnący wszystkie sceny Jon Hamm!) to masa dobrej zabawy, dowcipów podanych wprost lub poukrywanych w różnych scenariuszach wydarzeń, nieodłączna dawka satyry na męski szowinizm i "problemy" najbardziej uprzywilejowanych. A do tego podane w rozbrajającej i niemoralizatorskiej formie wezwanie do altruizmu i pogody ducha. Pewnie moglibyśmy żyć bez tego dodatku do wcześniejszych sezonów "Unbreakable Kimmy Schmidt", ale byłoby to życie znaczne smutniejsze. [Kamila Czaja]

Unbreakable Kimmy Schmidt jest na Netfliksie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA