Nasz top 10: Najlepsze seriale sierpnia 2020 roku

"Kraina Lovecrafta" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. Dirty John: Betty Broderick (nowość na liście)

najlepsze seriale 2020

"Dirty John: Betty Broderick" (Fot. USA Network)

"Dirty John" na liście najlepszych seriali miesiąca, i to jeszcze tak wysoko? Tak, bo 2. sezon, opowiadający historię Betty Broderick, choć niepozbawiony wad, nie ma wiele wspólnego z kiczem z 1. serii. Poza tytułem, który pewnie wypadało po prostu zmienić. Na tym jednak koniec czepialstwa, bo "Dirty John: Betty Broderick" to kawał mocnej historii wychodzącej daleko poza swoje tabloidowe DNA.

Serial opowiada historię małżeństwa Dana (Christian Slater) i Betty (Amanda Peet) Brodericków, od początków słodkiego romansu w latach 60. do rozwodu, a dokładniej porzucenia żony i matki jego czwórki dzieci przez Dana, oraz podwójnego morderstwa w 1989 roku. Tą, która zabija, jest właśnie Betty, żona idealna doprowadzona przez socjopatycznego męża na skraj rozpaczy i szaleństwa.

"Dirty John: Betty Broderick" to szczegółowa wiwisekcja sytuacji bez wyjścia, w jakiej znalazła się tytułowa bohaterka – oraz wiele kobiet przed nią i po niej. Znakomita Amanda Peet tworzy wielowymiarowy portret "kobiety wzgardzonej", sprawiając, że współczucie dla niej przychodzi niejako automatycznie, podobnie jak późniejsze otrzeźwienie. Serial ma sporo zalet już na poziomie scenariusza, na czele z tym, że historia Betty Broderick okazuje się dużo bardziej niejednoznaczna, niż mogłoby się wydawać. Ale przede wszystkim warto go obejrzeć dla fenomenalnej roli Peet, zdecydowanie jednej z najlepszych w jej karierze. [Marta Wawrzyn]

Dirty John: Betty Broderick jest na Netfliksie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA