Nasz top 10: Najlepsze seriale sierpnia 2020 roku

"Kraina Lovecrafta" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. Ted Lasso (nowość na liście)

najlepsze seriale 2020

"Ted Lasso" (Fot. Apple TV+)

Coś z gatunku mała rzecz, a cieszy. I to cieszy do tego stopnia, że prawie trafia na podium miesiąca. "Ted Lasso" platformy Apple TV+ to niby zwykła komedia sportowa. Angielski klub piłkarski, do którego trafia trener futbolu amerykańskiego, intrygi właścicielki, która z zemsty chce pogrążyć drużynę, powolne budowanie przekonania zespołu do nowych porządków. W zbliżonych wariantach widzieliśmy to już parę razy. Na dodatek skecze "Saturday Night Live" nie wydają się godną zaufania podstawą dla pełnowymiarowego serialu.

Jednak "Ted Lasso" ma tyle wyjątkowego uroku, że o banalnym fabularnym punkcie wyjścia zapomina się błyskawicznie. Grany przez Jasona Sudeikisa tytułowy bohater podbija serca nie tylko sceptycznych na początku współpracowników i kibiców, ale także widzów. Jego uparty optymizm wbrew pozorom nie męczy, nie irytuje, tylko sprawia, że na kolejne cotygodniowe odcinki czeka się jak na zbawienie. Lub przynajmniej zbawienną dawkę ciepła i humoru.

Rzadko też zdarza się, by sitcom tak szybko, właściwie od razu miał równie zgraną i zapadającą w pamięć ekipę na drugim planie. Zarówno właścicielka klubu, Rebecca (Hannah Waddingham), jak i podstawowi gracze, zwłaszcza Roy (Brett Goldstein) i Jamie (Phil Dunster), to od razu zaskakująco ukształtowane postacie, sprawiające wrażenie, że są na naszych ekranach od dawna. Do tego między innymi ekscentryczny drugi trener (Brendan Hunt), niesprowadzalna do stereotypowej celebrytki Keeley (Juno Temple). A wszyscy razem z znakomitym komediowym wyczuciem i imponującą ekranową chemią.

Nie trzeba się znać na piłce nożnej (zresztą tu nawet trener się na niej nie zna), żeby się "Tedem Lasso" zachwycić. Już pierwsze trzy odcinki sygnalizowały, że mamy do czynienia z jedną z najmilszych serialowych przygód ostatnich lat, a kolejne sierpniowe odsłony, dotyczące gali oraz pierwszego wygranego meczu, potwierdziły pierwsze wrażenie. Obowiązkowy seans dla wszystkich, którzy chcą chociaż przez chwilę poczuć się lepiej w nie najlepszych czasach. [Kamila Czaja]

Ted Lasso – nowe odcinki w piątki na Apple TV+

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA