Nasz top 10: Najlepsze seriale października 2020 roku

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. The Boys (spadek z 4. miejsca)

najlepsze seriale 2020

"The Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

Przed miesiącem tuż za podium, teraz o miejsce niżej, ale to skutek raczej tego, że na październik przypadły tylko dwa odcinki, niż czegokolwiek innego. "The Boys" mają za sobą naprawdę udany, wydaje się, że lepszy od poprzedniego sezon – jego finałowe odsłony tylko to potwierdziły.

I nie mówię nawet o wybuchowych rozstrzygnięciach, choć te (zwłaszcza za sprawą końcówki 7. odcinka) były wyjątkowo krwawe nawet jak na tutejsze standardy. Na pierwszy plan wysunęła się jednak szczypta optymizmu, która o dziwo wybrzmiała w całym tym szaleństwie całkiem głośno. Szczególnie, że doprawiono ją autentycznymi emocjami, a to naprawdę nie zdarza się w amazonowym serialu często.

W finale różnego rodzaju emocji jednak nie brakowało. Począwszy od ogromnej satysfakcji płynącej ze skopania i spopielenia stuletniej nazistki, a skończywszy na uldze płynącej z odkrycia, że Billy Butcher jednak ma w sobie trochę ludzkich uczuć. Pewnie, można było pójść jeszcze dalej, bo twórcy jak zawsze nie byli zainteresowani mniej powierzchownym potraktowaniem własnych pomysłów, ale krok we właściwym kierunku jest zdecydowanie widoczny.

Reszta stała natomiast na jak zawsze solidnym poziomie, od czasu do czasu potrafiąc nawet lekko zaskoczyć. I to wcale nie odkryciem, kto stoi za masowo eksplodującymi głowami, a choćby faktem, że Homelander to nie tylko zwykły psychopata, lecz po prostu facet z wieloma problemami (i supersiłą). Nie, nie robi to nagle z "The Boys" wysokiej jakości dramatu, ale od razu czyni tutejszą krwawą groteskę lepszą. [Mateusz Piesowicz]

The Boys jest dostępne na Amazon Prime Video

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA