Nasz top 10: Najlepsze seriale października 2020 roku

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

3. Tacy właśnie jesteśmy (spadek z 2. miejsca)

najlepsze seriale 2020

"Tacy właśnie jesteśmy" (Fot. HBO)

HBO już po raz drugi (ten pierwszy to "Euforia") udowadnia, że produkcje młodzieżowe nie muszą być ani banalne, ani schematyczne, ani w ogóle zgodne z jakimikolwiek regułami gatunku. Lata nastoletnie to czas, kiedy szukamy siebie, definiujemy siebie, gubimy się i odnajdujemy, nie wiedząc jeszcze, kim tak naprawdę jesteśmy. I właśnie to jest esencją swobodnie zmieniającego formę serialu "Tacy właśnie jesteśmy", którego twórcą jest Luca Guadagnino (i to widać).

Październikowe perypetie Frasera (Jack Dylan Grazer), Caitlin (Jordan Kristine Seamón) i ich znajomych z amerykańskiej bazy wojskowej położonej niedaleko Wenecji rozpoczynają się od spontanicznego ślubu i dekadenckiej imprezy w "rosyjskiej willi bez Rosjan". To odcinek, który sprawia, że naprawdę można zatęsknić za "Euforią". A potem jest powrót do rzeczywistości: podczas gdy Craig (Corey Knight) leci do Afganistanu, a jego świeżo poślubiona żona Valentina (Beatrice Barichella) zostaje sama, Fraser i Cate kontynuują swoje poszukiwania.

W przypadku Cate to przede wszystkim szukanie własnej tożsamości. Pochodząca z konserwatywnej rodziny dziewczyna, która wcale nie jest pewna, czy chce być dziewczyną, ścina włosy i coraz bardziej zaczyna upodabniać się do chłopaka. Fraser ją wspiera, sam nie wiedząc wszystkiego o sobie i z pewnością nie znając wszystkich odpowiedzi. Wszystko nabiera nowych znaczeń, kiedy w Afganistanie dochodzi do tragedii w przejmującym 7. odcinku. A my widzimy jak na dłoni specyfikę i wyjątkowość serialu, opowiadającego o dorastaniu w małej Ameryce we Włoszech.

Serialu, w który Guadagnino włożył swoje serce i duszę, pokazując, że zawsze i wszędzie warto walczyć o to, żeby być sobą. Nawet jeśli jeszcze nie wiemy, kim jesteśmy i czego dokładnie chcemy od życia. [Marta Wawrzyn]

Tacy właśnie jesteśmy jest dostępne na HBO GO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA