Nasz top 10: Najlepsze seriale listopada 2020 roku

"The Crown" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. The Mandalorian (awans z 10. miejsca)

najlepsze seriale 2020

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

Po świetnej premierze 2. sezonu, którą doceniliśmy w październikowym rankingu, można było się zastanawiać, co stanie się dalej. Czy Favreau i spółka pójdą za ciosem, stawiając na bardziej spójną historię niż w poprzednim sezonie, czy może raczej czeka nas powtórka z rozrywki i cotygodniowe pojedyncze przygody Mando z drobnymi przejawami większej fabuły? Dziś można już powiedzieć, że twórcy "The Mandalorian" wybrali opcję numer jeden.

A to okazało się naprawdę świetną wiadomością dla widzów, którzy zamiast efektownej i (z wiadomych względów) uroczej błyskotki dostali wreszcie pełnokrwisty serial. Jasne, wyjątki wciąż się zdarzają, choćby pod postacią odcinka na lodowej planecie czy tego z Carą Dune i Greefem Kargą w rolach głównych, ale nie da się nie zauważyć wyraźnej zmiany nastawienia. "The Mandalorian" wreszcie dokądś zmierza.

Co więcej, robi to nie tylko w niesamowicie widowiskowym stylu, w pewnym stopniu zastępując pod tym względem kinowe blockbustery, ale też sensownie sięgając do innych zakątków gwiezdnej sagi i umiejętnie angażując widzów emocjonalnie. Zarówno tych, dla których pojawienie się takich postaci jak Bo-Katan (Katee Sackhoff) czy Ahsoka Tano (Rosario Dawson) było oczekiwanym wydarzeniem, jak i ograniczających swoje zainteresowanie do jednego serialu.

Bo co istotne, choć "The Mandalorian" ma coraz więcej związków z resztą "Gwiezdnych wojen", bynajmniej nie staje się przez to produkcją tylko dla fanów. Przeciwnie, twórcy zachowują bezpieczną równowagę, narażając się co najwyżej tym, że każą nam porzucić Baby Yodę dla niejakiego Grogu. No nie wiem, czy to przejdzie. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA