Najlepsze serialowe występy aktorskie w 2020 roku

Fot. Netflix/HBO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Jurnee Smollett – Kraina Lovecrafta

najlepsze występy seriale 2020

"Kraina Lovecrafta" (Fot. HBO)

Aktorka wcześniej kojarzona głównie z dwoma ostatnimi sezonami "Friday Night Lights" i "Czystej krwi" w "Krainie Lovecrafta" dała nam bohaterkę na miarę naszych czasów, mimo że akcja serialu toczy się w latach 50. Letitia Lewis w przeciwieństwie do Hippolyty i Ruby nie przenosiła się do innych wymiarów ani do innych ciał, ale też potrafiła wziąć sprawy w swoje ręce.

Jurnee Smollett rewelacyjnie poradziła sobie z niuansami w postaci Leti. To kobieta mocno wyzwolona, a przecież tak naprawdę niedoświadczona w relacjach z mężczyznami. Dla tego jednego, który okaże się dla niej najważniejszy, gotowa na wiele, ale i stawiająca granice, kiedy traumy Atticusa zaczną jej zagrażać fizycznie i psychicznie. Mająca sporo na sumieniu, o czym często przypomina jej siostra, ale przecież bez wątpienia należąca do "tych dobrych".

najlepsze występy seriale 2020

Już w pilocie, kiedy Leti zamiast grzecznie czekać, aż mężczyźni ją ocalą, sama parę razy wyciąga ich z kłopotów, widać potencjał na silną i interesującą postać. W 3. odcinku Smollett ma okazję dodatkowo pokazać klasę, kiedy historia nawiedzonego domu i sąsiedzkiego rasizmu wysuwa jej postać na pierwszy plan. A i potem, przez resztę sezonu, Leti na równych prawach bierze udział w licznych przygodach, nawet gdy wymagają one nadludzkich poświęceń. Ta rola to połączenie siły i delikatności, które wychodzi Smollett fantastycznie. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA