Najlepsze serialowe występy aktorskie w 2020 roku

Fot. Netflix/HBO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Shira Haas – Unorthodox

najlepsze występy seriale 2020

"Unorthodox" (Fot. Netflix)

Jeżeli na sam początek pracy na planie fundują ci jedną z najbardziej przerażających scen całego serialowego roku, a ty radzisz sobie z nią wzorowo, to niezły znak, że twoja kreacja może nie przejść bez echa. Choć nie sądzimy, by Shira Haas, którą wcześniej można było oglądać m.in. w "Shtisel", zakładała, że rola w netfliksowym miniserialu "Unorthodox" przyniesie jej aż taki rozgłos i skończy się nawet nominacją do Emmy. Całkowicie zasłużoną.

Wcielając się w Esty, młodą dziewczynę próbującą wyrwać się z ortodoksyjnej społeczności nowojorskich chasydów, Haas stworzyła kreację z gatunku tych, od których nie można oderwać wzroku na ekranie. A zadania nie miała wcale łatwego, bo nierzucanie się w oczy było wręcz wpisane w fundamenty jej roli. Dodając do tego niepozorną aparycję, Esty mogła albo łatwo zginąć w tłumie, albo kompletnie nie przekonać jako buntowniczka, która wybiera inne życie zamiast z góry narzuconego okrutnego scenariusza.

najlepsze występy seriale 2020

Rzeczywistość okazała się jednak zgoła inna. Zewnętrzna delikatność Esty nie poszła w parze z jej wewnętrzną siłą, którą przebiła piętrzące się przed nią mury. Strach przed nieznanym nie wziął góry nad odwagą w dążeniu do wyrwania się do innego życia. Wreszcie determinacja pozwoliła pokonać każdą, nawet najtrudniejszą przeszkodę.

Niby było to wszystko proste, można by w podobnym schemacie umieścić mnóstwo bohaterek, ale mało która zapadła w pamięć równie mocno, co Esty i grająca ją Haas. Trudno sobie wyobrazić, by ktoś mógł wypaść w tej roli bardziej przekonująco, trudno też wyobrazić sobie, by cały serial mógł narobić tyle zamieszania, gdyby nie brawurowa kreacja aktorki z Izraela. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA