Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2020 roku

"Normalni ludzie" (Fot. BBC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. Bridgertonowie (nowość na liście)

najlepsze seriale 2020

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

"Bridgertonowie" w kilka dni stali się jednym z największych hitów w historii Netfliksa i naprawdę nas to nie dziwi. Nie dość że to idealne guilty pleasure, to jeszcze pojawiło się w najlepszym możliwym momencie – w czasie świąt obchodzonych w czasach pandemii, kiedy nic nie wygląda tak, jak byśmy chcieli. Netfliksowa rozrywka wygląda i to jest jakieś pocieszenie.

Adaptacja pierwszej powieści z cyklu Julii Quinn skupia się na losach Daphne (Phoebe Dynevor), najstarszej córki rodziny Bridgertonów, i próbach wydania jej za mąż w Londynie z czasów regencji. Klimaty jak z Jane Austen? Owszem, ale nie tylko, bo pierwszy netfliksowy serial Shondalandu to przede wszystkim bardzo współczesna adaptacja: realiami epoki twórcy za bardzo się nie przejmują, zasiedlając XIX-wieczny Londyn bohaterami różnorodnymi pod względem etnicznym i często myślącymi tak jak my dzisiaj. Kolory sukien bywają jaskrawe, kroje dużo odważniejsze, niż naprawdę były w tamtych czasach, podobnie jak rozmowy o seksie, a do tego w tle słychać a to Arianę Grande, a to Billie Eilish.

Jest też w serialu dodatek jak z "Plotkary" w postaci Lady Whistledown, jest nutka feminizmu, ale przede wszystkim ogląda się to świetnie, bo temat wiodący – relacji Daphne z enigmatycznym i upartym, żeby nie dać się złowić w małżeńskie sidła księciem Hastings (Regé-Jean Page) – wypada przepysznie pod każdym względem. Wciągający romans, kostiumowy przepych, humor i ogólna lekkość całej historii sprawiają, że osiem godzin z "Bridgertonami" mija błyskawicznie. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA