Kity lata 2014: "Czysta krew", "The Strain", "Extant", "The Bridge", "Tyrant", "Crossbones"

1 2 3 4 5 6 7 8 9

"The Bridge"

"The Bridge" (Fot. FX)

"The Bridge" (Fot. FX)


Andrzej Mandel: Serial siadł jeszcze pod koniec 1. sezonu i decyzja o jego kontynuacji była ryzykowna. Okazało się, że ryzyko chyba się nie opłaciło, bo jedyne, co zostało, to klimat, a w serialu kryminalnym klimat to za mało. Nie pomogła już ani dobra gra aktorska, ani próby wciągnięcia nowym, brutalnym wątkiem. Jeżeli ktoś przebrnął poza trzeci odcinek, to może mówić o dużej odporności.

Marta Wawrzyn: Klimat amerykańskiego "The Bridge" był i jest świetny, ale fabuła 2. sezonu to istny sen pijanego scenarzysty. Każdy wątek sobie, każda postać sobie - nie klei się dosłownie nic. I nie wciąga to za cholerę, nawet jeśli już zdążyliśmy przywiązać się do postaci. Nawet Franka Potente wraz z kolejnymi odcinkami podobała mi się coraz mniej i mniej, bo to w gruncie rzeczy stereotypowa bohaterka, która zwyczajnie nie jest w stanie udźwignąć na swoich barkach ciężaru całego sezonu.

Czasem widzę jakiś detal i łapię się na tym, że wciąż "The Bridge" lubię. Ale nie zmienia to faktu, że większość 2. sezonu najchętniej bym przewinęła. I niewiele bym przy tym straciła. Dlatego - kit.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
REKLAMA