Hity tygodnia: "Dolina Krzemowa", "Gra o tron", "Żona idealna", "Wikingowie"

1 2 3 4 5 6 7 8

"Veep" (4x01 - "Joint Session")

Michał Kolanko: Selina Meyer jako prezydent USA. To wiązało się z wielkim ryzykiem, bo rdzeniem całego serialu było to, że jego główna bohaterka nie ma żadnej władzy. Teraz jest najpotężniejszą kobietą na świecie. I to ma wpływ na klimat, ale nie zmienia tego, że "Veep" to jeden z najśmieszniejszych seriali emitowanych obecnie. Chaos i przypadek rządzący polityką na najwyższych szczeblach pokazywane są cały czas w ten sam, morderczo zabawny i brutalnie szczery sposób.

Marta Wawrzyn: Poniedziałki z HBO są teraz prawdziwym świętem wszystkich cyników. "Dolina Krzemowa" sprawiła, że rechotaliśmy na pogrzebie, "Veep" rozłożył nas na łopatki problemami z prompterem. Mnie w tym odcinku urzekła jedna rzecz, o której chyba jeszcze na Serialowej nie pisaliśmy. Otóż przemówienie, które wygłosiła Selina Meyer, było jednym wielkim bełkotem, typową pseudofilozoficzną mową o niczym, głupią, banalną i bezdennie pustą. A jednak nowa pani prezydent dostała owację na stojąco! Po części to pewnie ukłon serialu w stronę amerykańskich zwyczajów, które każą klaskać, kiedy prezydent wygłasza ważną mowę w Kongresie. Ale to też genialny komentarz na temat polityki jako takiej. Nie chodzi w niej o nic! Nie trzeba ani nic wiedzieć, ani potrafić, aby brać udział w tym cyrku. Można być najmniej kompetentnym człowiekiem na świecie, a i tak będą ci klaskać, jeśli tylko masz odpowiedni tytuł.

Ucieszyła mnie też obecność Pattona Oswalta, który w tym sezonie najwyraźniej będzie największym koszmarem Jonaha. Fantastyczny jak zawsze był Tony Hale - Gary zachowuje się jak niemowlak odstawiony od piersi. Sposób, w jaki Selina traktuje swojego veepa też mnie urzekł, zwłaszcza że to przecież starszy człowiek, nie może zawsze uprawiać takich biegów... Słowem - bagienko. Śmieszne, straszne i bardziej realistyczne niż "House of Cards".

1 2 3 4 5 6 7 8
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
REKLAMA