"Gra o tron": 10 różnic między serialem a książką

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

10. Pominięcie wątku Lady Stoneheart

GameOfThrones_Catelyn_04

WCHODZISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, OSTRZEGAŁEM!

Przyznam szczerze, że gdy przeczytałem epilog "Nawałnicy mieczy", byłem przekonany, że właśnie tak zakończy się 4. sezon serialu, zwłaszcza gdy Lena Headey wrzuciła to zdjęcie na Instagram. Niestety, zdjęcie okazało się zwykłą podpuchą. Szkoda, bo jedno finałowe ujęcie na zmartwychwstałą Catelyn Stark byłoby świetnym sposobem na cliffhanger.

Twórcy póki co zdecydowali się zupełnie zrezygnować z tego wątku, ale kto wie, może jeszcze do niego wrócą, bo wpisanie go do obecnej fabuły nie wydaje się szczególnie karkołomnym zadaniem. W nie do końca jasnych okoliczność Catelyn powróciła z martwych za sprawą wyznawców Pana Światła. Teraz wygląda przerażająco i mści się na Freyach za to, co uczynili jej rodzinie. W pewnym momencie spotyka ją Brienne, która przekonuje się, że jej dawna Pani jest teraz zupełnie kimś (czymś?) innym, i w ostatniej chwili unika śmierci na jej rozkaz.

Wprowadzenie tego wątku jest jak najbardziej możliwe, tyle że znacząco wpłynąłby on wtedy na historie kilku innych bohaterów, dlatego też nie wiadomo, czy twórcy zdecydują się na taki ruch. No i nie wiadomo, czy Michelle Fairley ma w ogóle ochotę wrócić do serialu...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA