10 najczęściej ściąganych seriali 2016 roku

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Serwis TorrentFreak zrobił podsumowanie roku na torrentach. Wśród najczęściej piraconych seriali królują produkcje HBO i AMC, a "zwycięzcą" już po raz piąty z rzędu jest "Gra o tron".

TorrentFreak wypuścił podsumowanie roku wśród piratów, korzystających z torrentów. "Zwycięzcami" są ci co zawsze - popularne seriale kablówek, do których dostęp jest płatny i często też utrudniony (patrz: sposób, w jaki HBO wciąż sprzedaje swoją internetową usługę HBO GO).

Dwa pierwsze miejsca pozostają bez zmian - "Gra o tron" i "The Walking Dead" były i są najpopularniejsze wśród użytkowników torrentów. Teraz dołączył do nich jeszcze "Westworld". "Flash" i "Arrow" zamieniły się miejscami, zaś "The Big Bang Theory" spadło z 3. miejsca na miejsce 6. Pod koniec listy mamy dwa debiuty - "Lucyfera" i "The Grand Tour".

Ciekawe jest nie tylko to, co się znalazło na liście, ale też co się na niej nie znalazło. Przede wszystkim nie ma "Stranger Things" ani jakiegokolwiek innego serialu Netfliksa - i to wcale nie dlatego, że nikt ich nie ogląda. Wydaje się, że Netflix wynalazł prosty lek na piractwo - dać ludziom dostęp do serialu w tym samym czasie na całym świecie, bez jakichkolwiek ograniczeń, jak konieczność podpisywania umów na lata z operatorami.

Nie ma też na tej liście "American Crime Story" - serialu, który jest najpopularniejszy wśród amerykańskich krytyków i na wszelkich galach rozdania prestiżowych nagród. W tym przypadku powód też nie jest trudny do odgadnięcia - publika z całego świata po prostu woli "Arrow" czy "The Big Bang Theory" od tego, czym zachwycają się krytycy. To nic nowego, rok temu na takiej samej liście zabrakło choćby "Fargo".

A skoro już przypominamy listę sprzed roku, w oczy rzuca się jeszcze jedna rzecz: brak "Mr. Robot", który rok temu był na 6. miejscu. Serial Sama Esmaila zaliczył w 2. sezonie kilka bolesnych upadków i jak widać piraci też stracili nim zainteresowanie.

Oto lista najczęściej ściąganych seriali w 2016 roku.

1. "Gra o tron"
2. "The Walking Dead"
3. "Westworld"
4. "Flash"
5. "Arrow"
6. "The Big Bang Theory"
7. "Wikingowie"
8. "Lucyfer"
9. "Suits"
10. "The Grand Tour"