Lady Sybil i wojny prostytutek w XVIII-wiecznym Londynie. Zwiastun "Harlots" - nowego serialu Hulu

"Harlots" (Fot. Hulu)

0

Pod koniec marca przeniesiemy się do XVIII-wiecznego Londynu, by zobaczyć życie miejskie z perspektywy prostytutek. Hulu wypuściło pełny zwiastun "Harlots".

"Harlots" to wspólna produkcja telewizji ITV i platformy Hulu, która przeniesie nas do XVIII-wiecznego Londynu i pokaże go z perspektywy prostytutek. Twórczynie obiecują, że to nie będzie serial o seksie i nagości, tylko o silnych kobietach. W 8-odcinkowym "Harlots" poznamy losy właścicielki burdelu, Margaret Wells (Samantha Morton, "The Last Panthers") i jej córek. Najstarszą córkę zagra Jessica Brown Findlay (Lady Sybil z "Downton Abbey"), z kolei Lesley Manville ("Malificent") wcieli się w Lydię, burdelmamę, która jest największą rywalką Margaret.

Scenarzystką "Harlots" jest Moira Buffini ("Jane Eyre"), a wszystkie odcinki zostały wyreżyserowane przez kobiety - Coky Giedroyc ("Penny Dreadful") i Chinę Moo-Young ("Thirteen"). Twórczynie chcą pokazać XVIII-wieczny Londyn z perspektywy kobiet, które stały na każdym kroku, gotowe do zadowalania panów, i które historia całkowicie zignorowała. To serial raczej o ekonomii i społeczeństwie niż o seksie. Ale nagość oczywiście będzie - zarówno kobieca, jak i męska.

Premiera serialu zaplanowana jest na 29 marca.

  • LuKe

    Wygląda to niestety tylko troszkę lepiej niż polskie "Belle Epoque". Niski budżet wyziera z kadrów zwiastuna, Anglicy mają szczęście, że mają więcej wnętrz i plenerów, które mogą tworzyć lepszy niż w Polsce starodawny klimat. Historia nie wygląda na interesującą, a całą reszta jest bez polotu. Podobnie jak w Polsce walnęli współczesną muzykę... bo przecież to takie odkrywcze okrasić kostiumowy dramat sprzed wieków współczesną muzyką. Słabo, słabo, słabo.