16 serialowych premier, które zobaczymy w sierpniu

"The Defenders" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

W sierpniu czeka nas kolejna duża premiera Netfliksa - "The Defenders". Poza tym wracają "Halt and Catch Fire", "Odcinki" czy "Ostatni okręt", a debiutuje m.in. "Mr. Mercedes" od Stephena Kinga. Oto rozkład jazdy na sierpień.

"Manhunt: Unabomber" (nowość Discovery) - 1 sierpnia

Nowy serial Discovery Channel skupia się na historii polowania na Teda Kaczynskiego, czyli tytułowego Unabombera, terrorysty, który wysyłał ludziom bomby w listach. Główną rolę gra Paul Bettany, w obsadzie znajdują się także Sam Worthington, Katja Herbers, Chris Noth i Jane Lynch.

"Manhunt: Unabomber" na razie zapowiadane jest jako miniserial, ale Discovery Channel planuje go rozwinąć w antologię, w każdym sezonie opowiadającą historię innego "polowania na człowieka". 1. sezon będzie liczyć 8 odcinków.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 • LuKe

  Z całego tego towarzystwa zainteresował mnie jedynie "The sinner". Osiem odcinków brzmi dobrze. Trochę nie wiem jak długo można rozwlekać tą sprawę i czy twórcy zdołają utrzymać zainteresowanie tematem nie zamieniając go po drodze w zbyt skomplikowany nonsens - to znaczy jeśli w zamierzeniu są kolejne sezony.
  Fajnie też dla odmiany obejrzeć kryminał z opcją "dlaczego?", zamiast "kto?" lub "jak go złapać". Fajnie też zobaczyć Billa Pullmana. W sumie fabuła tego serialu opiera się na podobnym założeniu co "Zagubiona autostrada". Coś przydarza się głównej bohaterce i ona nie potrafi tego wyjaśnić.

  • LuKe

   Nie zawiodłem się. Choć nie oglądam seriali z Shondalandu to wydaje mi się, że "The sinner" jest właśnie połączeniem takiej rozrywki w stylu Shondy, z czymś takim jak "The night of" czy "The affair" (którego szczerze nie polubiłem od pierwszego wejrzenia). Ale właśnie mariaż takich dwóch bajek sprawia, że historia ta ma zarówno klimat standardowego kryminału z niespodziewanymi zwrotami akcji i dynamicznym tempem, jak i nieco spokojniejszy, uważniejszy wgląd we wnętrze postaci. Po pierwszym odcinku jestem wciągnięty i już snuję domysły dotyczącego tego jak bardzo skomplikowana będzie ta historia. Czy zostanie tak udziwniona, że rozwiązanie będzie niewiarygodne, czy też wszystko mamy przed oczami i wystarczy poskładać fakty w jedną całość. Szczerze to wolę seriale, w których domyślam się rozwiązania sprawy ale jest ona zaprezentowana wiarygodnie, niż takie, w których jestem zaskakiwany, ale rozwiązania przychodzą znikąd i nie zapracowano na nie.

 • Macie może informację odnośnie tego, kiedy dokładnie będzie dostępny "Halt and Catch Fire" w Showmaksie? W maju mignęła mi informacja, że właśnie w okresie letnim.

  • Niestety nie. Nam mignęła ta sama informacja i cisza od tej pory.