Wszyscy spiskują i rozmyślają na zdjęciach z "Eastwatch" - 5. odcinka 7. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Rozmyślanie, knucie i naradzanie się w różnych konfiguracjach - tak przedstawia się kolejny odcinek "Gry o tron" na zdjęciach. Ważne jest też to, kogo na nich nie ma - czyżby [spoiler] miał faktycznie zginąć?

Ze zwiastuna nowego odcinka "Gry o tron" wiemy, że Jon zajrzy w nim w paszczę smoka, witając powracającą z pola bitwy Daenerys. Potem zaś będzie ponownie przestrzegał ją i jej ekipę przed armią Nocnego Króla, tym razem mając jeszcze informacje od Brana. Bardzo też możliwe, że tajemnica jego pochodzenia już wkrótce przestanie być dla niego tajemnicą.

Tymczasem Dany będzie grozić śmiercią tym, którzy nie zechcą się do niej przyłączyć, co niebezpiecznie zbliży ją do jej ojca, Szalonego Króla. Zatroskane miny Varysa i Tyriona mówią bardzo dużo. Widać to także na zdjęciach z odcinka - to właśnie ci dwaj wyglądają na najbardziej przejętych tym, co się wydarzyło. Dany tymczasem będzie naradzać się z Jonem, Cersei widzimy samotną w jej komnacie, a poza tym powrócą Sam i Goździk.

Jaime Lannister nie pojawia się ani w zwiastunie, ani na zdjęciach, co każe zadać pytanie, czy przypadkiem już go nie pożegnaliśmy. HBO oczywiście bardzo chce, żebyśmy to pytanie zadawali, ale czy ktoś naprawdę wierzy, że to już koniec tej postaci?

Wszystko stanie się jasne (albo i nie) już w najbliższy poniedziałek. HBO Polska pokaże odcinek "Eastwatch" o godz. 3:00 w nocy, a następnie o 20:10. Od rana będzie go też można oglądać w HBO GO.

got01

got02

got03

got04

got05

got08

got06

got07

  • Koniec Jamiego? Nawet mi to przez myśl nie przyszło. Gdyby mieli go zabić, to pozwolili by smok go usmażył. To by była znacznie bardziej spektakularna i niespodziewana śmierć. Ale on ma jeszcze wiele do zrobienia.