Co się stało z Annie z "Twin Peaks"? Heather Graham nie wie na ten temat więcej niż my

"Twin Peaks" (Fot. ABC)

0

Annie to ważna postać z 2. sezonu "Twin Peaks", która już do serialu nie wróci. Tego, co się z nią stało, możemy się tylko domyślać - my i grająca ją Heather Graham, która mówi o swoich przypuszczeniach.

Annie Blackburn pojawiła się w 2. sezonie "Twin Peaks", już po ujawnieniu mordercy Laury Palmer, i okazała się bardzo ważną postacią. Świeża, urocza i niewinna siostra Normy została kelnerką w Double R Diner, gdzie wypatrzył ją Agent Cooper, który od tej pory nie mógł oderwać od niej wzroku. Bohaterka wygrała pod koniec sezonu wybory Miss Twin Peaks, następnie zaś została porwana przez złego Windoma Earle'a i zabrana do Czarnej Chaty.

Postać nie pojawiła się w nowym sezonie "Twin Peaks" - i już się nie pojawi. Grająca ją Heather Graham nie znalazła się w obsadzie, a starzy bohaterowie zdali się całkiem o niej zapomnieć. Nawet Norma nie wspomniała o niej ani razu. Co się dzieje z Annie?

Serwis TV Guide zadał to pytanie samej Heather Graham, która niestety nie wie na ten temat więcej niż my.

- Wydaje się, że spotkało ją coś złego. Nie ma mnie w tym sezonie, więc nie jestem w stanie powiedzieć, czy ona nie żyje. Nie wiem. Wydaje się, że została zabrana do pokoju, prawda? Do czerwonego pokoju, gdzie ludzie mówią na wspak - powiedziała aktorka.

Możliwe, że jakieś wieści o Annie jeszcze się pojawią, bo powrócił już zielony pierścień ze znakiem Sowiej Jaskini. Nosił go Dougie Jones (ten "prawdziwy" Dougie Jones), zanim znikł z powierzchni ziemi. Wcześniej widzieliśmy go na palcu Laury, tej nocy, kiedy zabita, a następnie Annie, kiedy wyszła z Czarnej Chaty i dzięki szeryfowi Trumanowi trafiła do szpitala. Pierścień został skradziony, kiedy leżała w szpitalu. Nie wiadomo, w jaki sposób z Twin Peaks dostał się do Las Vegas. Dalsze losy Annie także pozostają nieznane.

twinpeaks-pierscien4567

 • michax

  Hawk o niej wspomniał jak znaleźli kartki z pamiętnika. Pewnie nie poznamy odpowiedzi albo w jednym zdaniu o niej wspomną. Podobnie jest z Donną z którą nie wiadomo co się stało (zginęła w wypadku Jamesa?), choć pojawiła się jej młodsza siostra i tata.Ja mam teorię opartą na tej scenie w szpitalu z Annie o której Marta wspomniała. Skoro (chyba) każda osoba, która miała pierścień ginie, więc Annie też może nie żyć. Wiemy z 3 serii że pan C odwiedził w szpitalu Audrey, ale też mógł przy okazji odwiedzić Annie i ją zabić. No i tą pielęgniarkę, która zabrała pierścień. Ewentualnie nie wyszła ze stanu w jakim jest albo wróciła do zakonu w którym była. Tak poza tym to chyba nie jest przypadek, że każda dziewczyna, która była blisko z Cooperem nie kończyła najlepiej (dziewczyna Windoma Earla, Annie, ale też Audrey jest w złym stanie, choć tylko się przyjaźnili; dlatego jestem pewien że Naomi Watts też nie przeżyje 3 serii). Ale nie miałbym nic przeciwko takiemu zakończeniu serialu, że Cooper wchodzi do baru, zamawia placek i kawę, i przy okazji pyta Normę "co z Annie?". No i w tym momencie cięcie, nie poznajemy odpowiedzi (ewentualnie w powieści Final Dossier co wyjdzie na jesień)i widzimy Cruise śpiewającą w Bang Bang, koniec. Byłoby to zakończenie fajnie nawiązujące do finału 2 serii.

  • J.sorel

   powiem szczerze, ze też przez chwilę myślałem nad takim zakończeniem. przemknęło mi też przez głowę, że lynch zrobi nas w balona, kiedy okaże się, że wszystko, to co widzieliśmy było walką coopera w jego głowie bezpośrednio po zdarzeniu w czarnej chacie. w momencie, kiedy dougie odkryje swoją tożsamość, nasz cooper obudzi się. wszystko okaze sie pojednykiem boba i coopera, a zwycięski w tym pojedenku cooper bedzie znal wszystkie odpowiedzi, ktore dreczyly widzow, przez pierwsze dwa sezony. oczywiscie nie zdradzi ich widzom, bo ostatnim kadrem bedzie mloda twarz coopera, charakterystyczny błysk w oku i krotkie zdanie do dyktafonu: "Diane, poznałem cała prawdę"

 • Artur Kruk

  Dowiemy się w 4. sezonie :)