Kiedy 2. sezon serialu "Belfer"? Jest data premiery

"Belfer" (Fot. Robert Pałka/Canal+)

0

Niedzielne wieczory będziemy jesienią spędzać z dwoma polskimi kryminałami, bo "Watasze" będzie towarzyszył "Belfer". Canal+ podał datę premiery 2. sezonu i przedstawił kolejnych uczniów.

Zaznaczcie sobie w kalendarzach datę 22 października, godz. 21:30. To właśnie wtedy - tydzień po "Watasze", która prawdopodobnie będzie emitowana o 20:00 - powróci z 2. sezonem "Belfer". Trochę w serialu się zmieni, bo Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) zacznie pracę w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już w ciągu pierwszych dni dochodzi do tragedii, która rodzi mnóstwo pytań. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

Za tło wydarzeń służyć będzie nie tylko Wrocław, ale także Warszawa. Obok Macieja Stuhra na ekranie zobaczymy m.in. Szymona Piotra Warszawskiego, Michalinę Łabacz, Elizę Rycembel, Zofię Wichłacz, Philippe'a Tłokińskiego, Stefana Pawłowskiego, Aleksandrę Domańską, a także Mirosława Haniszewskiego i znaną z filmu "Ostatnia rodzina" Aleksandrę Konieczną.

A obok nich pojawią się kolejni aktorzy młodego pokolenia, których nazwiska podał dziś Canal+: Damian Kret, Bartosz Sak, Adrian Zaremba, Jakub Gąsowski, Stanisław Linowski, Maja Szopa, Paulina Walendziak, Monika Roszko i Aleksander Sosiński. Większość z nich to studenci bądź absolwenci szkół filmowych i teatralnych, niektórzy z dużymi sukcesami na koncie. Zobaczymy ich w rolach uczniów Pawła Zawadzkiego.

Za kamerą stanęło dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz ("Karbala", "Lincz") i Maciej Bochniak ("Disco Polo"). Scenariusz ponownie napisał duet Jakub Żulczyk i Monika Powalisz, do których dołączyła jeszcze dwójka scenarzystów - Wojciech Bockenheim i Bartosz Ignaciuk.

belfer01

belfer02