6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Sinner" (Fot. USA Network)

0

Wiadomo, kto zastąpi Jessicę Biel w 2. sezonie "Grzesznicy". Zapowiedź 4. sezonu "Unbreakable Kimmy Schmidt" i informacja o bliskim końcu serialu. Helena Bonham Carter oficjalnie w "The Crown". A oprócz tego "Power" i nie tylko.

1. Carrie Coon zastąpi Jessicę Biel w 2. sezonie "Grzesznicy". Carrie Coon dostała główną rolę w 2. sezonie serialu "Grzesznica". Poza tym wiadomo, że powróci Bill Pullman, a do obsady dołączyli jeszcze Natalie Paul ("The Deuce") i Hannah Gross ("Mindhunters"). W 2. sezonie "Grzesznicy" det. Ambrose (Pullman) wróci do swojego rodzinnego miasteczka w stanie Nowy Jork i dostanie naprawdę trudną sprawę - rodziców, którzy zamordowali 11-letniego syna bez wyraźnego motywu. Detektyw szybko orientuje się, że chłopiec nie był zwyczajny i że w środku sieci sekretów znajduje się tajemnicza kobieta, grana przez Coon.

2. Zapowiedź 4. sezonu "Unbreakable Kimmy Schmidt" i informacja o bliskim końcu serialu. Netflix wypuścił wczoraj wieczorem muzyczną zapowiedź 4. sezonu "Unbreakable Kimmy Schmidt" 'a la "Mary Tyler Moore", a także kilka zdjęć z nowych odcinków. I na tym niestety nie koniec - kilka godzin później pojawiła się wiadomość, że 4. sezon będzie już ostatni i że serial zakończy się finałowym filmem. Kimmy wraca 30 maja z pierwszą częścią 4. sezonu, drugą mamy zobaczyć jesienią.

3. Helena Bonham Carter oficjalnie w "The Crown". Netflix oficjalnie poinformował, że Helena Bonham Carter będzie nową księżniczką Małgorzatą w "The Crown". Ponadto ogłoszono, że Jason Watkins ("Being Human") dołączył do obsady jako premier Harold Wilson.

4. Nominacje do MTV Movie & TV Awards. Listę znajdziecie tutaj, jest na niej m.in. "Stranger Things", "Riverdale" i "Gra o tron".

5. Zwiastun 5. sezonu "Power". Serial wraca 1 lipca.

6. Donald Glover i domino w zapowiedzi "Saturday Night Live". Glover poprowadzi program w najbliższą sobotę.

 • Panna

  O. to 2 sezon The Sinner faktycznie bedzie inna historia.
  Ja to sie ciesze, ze Unbreakable Kimmy Schmidt dobiega konca. Niwewiele jest tam juz do opowiedzenia.

 • Artur

  No i trzeba będzie obejrzeć drugi sezon The Sinner. Carie Coon jest świetna.

  • To. Nie widziałem jeszcze pierwszego i mnie do seansu nie ciągnęło, ale z Carrie Coon to już must see.

 • LuKe

  A ja dziś rano chciałbym się wynurzyć z teoriami dtyczącymi "Riverdale". Sumak are you there? ;) Show w ostatnim odcinku bardzo chciało nas przekonać do tego, że Hal jest BlackHoodem. Jednocześnie zrobili zmyłę w postaci ataku Black Hoode'a z jednoczesnym udziałem Hala. Riverdale nie był dotychczas jakimś specjalnie zaskakującym show. Stawiał na proste rozwiązania - logiczne (o ile mozna mówić o logice w tak bajkowym śweicie ;)) Dlatego opcja z Halem może byc tą właściwą. Nie mniej jakoś nie mogę odeprzeć wrażenia, że nie widze motywu u Hala. Dlaczego miałby mordować Midge??? Jedyna co mam na Hala, to to, że sporo ludzi ma go za frajera. Alice wyśmiała w sezonie pierwszym oskarżenia Betty, o to że Hal zabił Jasona Blossoma. Cheryl w najnowszym odcinku też wątpiła w możliwości Hala jako mordercy. No i jest jeszcze dawna sprawa bratobójstwa braci Blossom, która teoretycznie mogłaby mieć wpływ na jakąś odczuwaną przez Hala niesprawiedliwość.

  Moja teoria łączy się jednak ze Żniwiarzem, Svensonem, ofiarą samosądu przed laty, Chiciem i Charlesem Smithem (prawdziwym bratem Betty). Svenson, Chic i Charles spotkali się ze sobą u Sióstr Cichego Miłosierdzia. Nie wykluczone, że dzielili się ze sobą wspomnieniami. Wydaje mi się, że Black Hoodem może być prawdziwy brat Betty. Powołując się na opowieść Svensona stworzył postać tajemniczego mściciela. W rzeczywistości wydając polecenia różnym ludziom oplótł siecią zdarzeń mieszkańców Riverdale, a w szczególności rodzinę Cooperów. Sąsiadka Chica i Charlesa, mówiła, że Charles to był ten "miły" (idealna zasłona dymna). Jeśli Charles mści się na Cooperach, to idzie mu znakomicie. Za sprawą Chica wplątał Betty i Alice w morderstwo, złamał matce serce sprzedając fejkniusa o swojej śmierci, przeciągnął Betty na czarną stronę mocy, a Hala uczynił kozłem ofiarnym.
  Kolejny tytuł odcinka (ponoć go zmieniono) to "The killing of a sacred deer". Ciekawe czy zmieniono go z jakichś powodów prawnych, czy też dlatego, że zdradzał zbyt wiele. Jeśli ktoś nie oglądał filmu, zaspoileruję, że w filmie chodzi o zemstę młodego chłopaka, na chirurgu, który podczas operacji zabił jego ojca (był nietrzeźwy). Nie wdając się w szczegóły, w finale chirurg musi zdecydować, kogo ze swojej rodziny poświęcić aby sprawiedliwości stało się za dość. Oko za oko.
  Świetnie się to wpisuje w zemstę Black Hooda. Jeśli jest nim Charles Smith, to może jego gra prowadzi do tego aby Betty zabiła własnego ojca. Jeszcze lepiej ma się rzecz jesli Black Hoodem jest jakiś potomek niesłusznie żywcem zakopanego mężczyzny, którego przed laty wskazał Svenson jak sprawcę masakry w swoim domu. Wtedy motyw pasuje idealnie. Szykanie kosłów ofiarnych i wskazywanieniewinnych jako winnych i eliminowanie ich.
  Tak więc jeśli chodzi o Black Hooda to nie obstawiam Hala. Obstawiam Charlesa Smitha lub postać, której nigdy nie poznaliśmy, ale która jest ściśle związana z mroczną historią Riverdale. Interesuje mnie kto obok dziadka Betty jest na tym starym zdjęciu z czasów samosądu?
  A Charles Smith to może być blondyn Ben, który przemyka gdzieś w czwartym planie już drugi sezon. Czy to przypadek, że był u pani Grundy tuż przed jej śmiercią? Czy to przypadek, że robił jakiś deal z Chiciem, tego dnia, w którym trup ubrudził Cooperom podłogę w salonie? Hmmm

  • Rafał Jankowski

   Wątpię żeby to był brat Betty, gość, którego widział Archie był w średnim wieku, no chyba, że działa z kimś

   • LuKe

    No w wersji z bratem Betty, to on jest takim mastermajndem większej operacji. Nie musi wszystkiego robić sam. Chic też jest z nim w spółce.