Najbardziej oczekiwane serialowe powroty lata 2018

"Ania, nie Anna" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Tego lata liczymy na dziewczyny z "GLOW" i "Orange Is the New Black", a także "Anię, nie Annę", "Better Call Saul" czy "The Affair". Oto najbardziej oczekiwane serialowe powroty wakacji 2018 roku wg redakcji Serialowej.

13. "Grzesznica" (sezon 2) - premiera 1 sierpnia w USA

"Grzesznicę" chcieliśmy już pożegnać, po tym jak w 1. sezonie przemieniła się ze zniuansowanej opowieści o pełnej tajemnic kobiecie w tandetne soft porno z tapetą w tle, gdzie wszystko zostało wyłożone łopatą i zinterpretowane tak, byśmy nie mieli cienia wątpliwości, co mamy myśleć. Przy okazji finału pisałam, że mam nadzieję, iż serial nie wróci z 2. sezonem. A jeśli wróci, z pewnością nie będę oglądać. No cóż...

Wszystko zmienił tak naprawdę casting, tj. obsadzenie w 2. sezonie Carrie Coon, znanej z tego, że wybiera same warte uwagi role i w każdej się wyróżnia. Obejrzę dla niej wszystko, co zostanie zaserwowane, tyle że podejdę już do tego z dużym dystansem. Niemniej jednak "Grzesznica" dostaje ode mnie drugą szansę i jest to zasługa tylko i wyłącznie Carrie Coon. Choć właściwie nie jestem pewna, jak duża jest jej rola i czy to ona jest tytułową grzesznicą (pewnie nie, myli nas polskie tłumaczenie tytułu - w oryginale to równie dobrze może być grzesznik).

Oba sezony serialu połączy detektyw Harry Ambrose (Bill Pullman), który powróci do swojego rodzinnego miasta w stanie Nowy Jork, gdzie doszło do potwornej zbrodni. Wszystko wskazuje na to, że 11-letni Julian (Elisha Henig, "Alex, Inc.") zamordował własnych rodziców bez oczywistego powodu. W toku śledztwa Ambrose odkryje stojącą za sprawę tajemnicę i spotka ludzi, którzy zrobią wszystko, by ich sekrety nie ujrzały światła dziennego.

Jedną z tych osób będzie Vera (w tej właśnie roli wystąpi Carrie Coon), niepokojąca i enigmatyczna liderka tajemniczej lokalnej społeczności. Oprócz niej w 2. sezonie zobaczymy również Natalie Paul ("The Deuce") w roli początkującej detektywki Heather; Hannę Gross ("Mindhunter") jako jej szkolną przyjaciółkę Marin; i Tracy'ego Lettsa ("Divorce") jako Jacka, przyjaciela Ambrose'a. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 • Hazel

  Cóż, z całej tej gromady oglądam tylko GLOW... Niedawno przeczytałam pierwszy tom Pana Mercedesa więc może zerknę na serial?

  • BMR

   Z ręką na sercu polecam Ci "Trial&Error" (masz do nadrobienia tylko 13 dwudziestominutowych odcinków- a ogląda się pysznie) i ""Niepewne" (tu już trochę więcej nadrabiania (16 półgodzinnych odcinków). "The Affair" polecać nie będę, bo ze świetnego pierwszego sezonu zrobiła się w trzecim sezonie taka kiszka, że mam poważne obawy przed zabieraniem się za sezon czwarty. "Poldark"- trzeba lubić takie kostiumowo- romansowe klimaty.
   A jak to się stało, że nie oglądasz "Ani"? Bo to jest przecież Ania. ANIA. No wiesz...

   • Hazel

    Ha, Trial&Error musiałam przegapić, to też oglądam. The Affair na pewno nie tknę. Niepewne, Poldarka i Anię mam na liście ale cóż, kiedy ja jestem wiecznie do tyłu ze swoimi bieżącymi serialami, co mówiąc o zaczynaniu nowych...

 • Panna

  Trial and Error bardzo oczekiwany, polecam kto nie zna, Ania zreszta tez (chociaz zawsze wolalam ksiazki). The Affair juz niczego sie nie spodziewam, Orange Is The new Black rowniez mimo planowanych zmian wiezienia (?) chyba juz sie powoli wyczerpuje. Casual tez obejrze.

 • patryks83

  CASTLEVANIA - brakuje tak naprawdę pierwszego miejsca wśród powrotów seriali latem 2018 roku.