7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

ABC chce emitować cztery swoje seriale w nieco innym systemie, prawie kablówkowym. HBO zamawia serial o gejach z Jonathanem Groffem. "Happy Endings" i "Body of Proof" mają szansę przetrwać. Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. ABC chce emitować cztery swoje seriale w innym systemie. Stacja ABC nie rezygnuje z długich sezonów, ale w przypadku niektórych seriali chce wprowadzić podział sezonu na dwie części. Pierwsza część, składająca się z 8-12 odcinków, będzie emitowana od września do świąt, a druga wiosną, po kilkumiesięcznej przerwie. Zmiany czekają "Revenge", "Scandal", "Grey's Anatomy" i "Once Upon a Time".

2. HBO zamawia serial o gejach z Jonathanem Groffem. HBO zamówiło 8-odcinkowy sezon serialu, którego scenariusz napisał Michael Lannan. Bohaterami będą geje z San Francisco, którzy cieszą się tym, co życie ma do zaoferowania. W głównej roli znany z "Glee" Jonathan Groff.

3. "Grimm" na zdjęciach promocyjnych. Tutaj znajdziecie zdjęcia z odcinka "Goodnight, Sweet Grimm" (2x22), czyli finału 2. sezonu "Grimm".

4. Będzie serialowa wersja "Od zmierzchu do świtu". Robert Rodriguez tworzy własną kablówkę, a jej pierwszym zamówieniem jest serial "From Dusk Till Dawn", oparty na filmie.

5. Projekty, których nie zobaczymy. EW zastanawia się, czemu nie zamówiono takich seriali, jak "Gothica", "Beverly Hills Cop" czy "Delirium".

6. Co dalej z "Happy Endings" i "Body of Proof"? Szef ABC wyjaśnił, że uwielbia "Happy Endings", ale serial trafiał do zbyt wąskiego grona, by opłacało się go dalej utrzymywać w ramówce. Jego zdaniem "Mixology" czy "Super Fun Night" mają szansę na więcej widzów. Tymczasem "Happy Endings" wciąż ma szansę znaleźć się w USA Network. Z kolei TNT, USA i WGN America myślą o kupieniu "Body of Proof".

7. "How I Met Your Mother" i "Castle" z wysoką oglądalnością. Oglądalność "HIMYM" znacząco wzrosła w finale 8. sezonu - do poziomu 8,37 mln/3,4. Świetną oglądalność miało też "Castle" (11,26 mln/2,2). Z kolejnym spadkiem "Revolution" (5,72 mln/1,9).

 • punia_patton

  Jak dla mnie, świetny pomysł z tymi dwoma transzami po 12 odcinków. Znikną irytujące 3-tygodniowe przerwy między odcinkami, które baaardzo wybijają z rytmu, a poza tym chyba wreszcie ktoś zorientował się, że nie służy to dobrym wynikom oglądalności. Inne stacje też powinny nad tym pomyśleć.

 • MR_E

  "4. Będzie serialowa wersja "Od zmierzchu do świtu". Robert Rodriguez tworzy własną kablówkę, a jej pierwszym zamówieniem jest serial "From Dusk Till Dawn", oparty na filmie Tarantino."

  ekhem "Od zmierzchu do świtu" nie jest filmem Tarantino ;) tylko właśnie Rodrigueza (Quentin jeno scenariusz napisał i wystąpił w drugoplanowej roli)

  • Marta

   Oj, sorry, to chyba dlatego, że najbardziej pamiętam z tego filmu właśnie Tarantino ;] I pussies.

 • Ali

  Och, serial z Groffem! Strasznie tesknie za tym aktorem, od kiedy zniknal z 'Glee', wiec sie ciesze. Ciekawa jestem, kiedy premiera ;)

 • jack1

  Głupi pomysł z tą kilkumiesięczną przerwą między pierwszą i drugą częścią sezonu, szczególnie jeśli serial stawia na zapamiętywanie szczegółów, a nie jest np. sticomem pozbawionym głównej fabuły.

 • Jess

  Uważam, że ten podział jest świetny. Tak był emitowany Grimm i sądzę, że to wyszło na dobre serialowi i fabule. Mnie na przykład denerwuje, że są 3 odcinki pod rząd, później miesiąc przerwy, czy trzy tygodnie, bardzo to wybija z rytmu przy np. TVD czy Glee. A z Grimmem, jedna część sezonu, długa przerwa (można sobie powtórzyć serial w czasie jej trwania, jeśli ktoś się gubi, czy nie pamięta) i reszta już bez przerw.

 • mate

  nie mogę się doczekać tego serialu od hbo :)))

 • drozdzowa

  Pomysł z przerwą w serialach od ABC świetny. W reszcie jakaś stacja zmądrzała i nie będzie denerwować ciągłymi przerwami. :)

 • loretta

  Zgadzam się. Lepsza jedna przerwa nawet 2-3 miesięczna niż szukanie swego serialu w ramówce i zastanawianie się czy w tym tygodniu mieli puścić czy nie.

 • Marcines

  No tak, chyba nie każdy potrafi zrozumieć gagów w Happy Endings, nawet w Ameryce..