Top 12: Najzabawniejsze aktorki komediowe z USA

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Julia Louis-Dreyfus


Julia Louis-Dreyfus to prawdziwa królowa komedii. Żadna inna aktorka nie rzuca z takim wdziękiem przekleństwami jak ona, żadna nie stworzyła tak cudownej i jednocześnie okropnej postaci i żadna z roku na rok nie staje się coraz zabawniejsza i coraz... młodsza. Trudno powiedzieć, jak ona to wszystko robi naraz. Być może dekada spędzona na planie najlepszego sitcomu wszech czasów - "Seinfelda" - zrobiła swoje, a być może pewne rzeczy zaczynają człowiekowi wychodzić dopiero po 50-tce.

Tak czy siak JLD co roku zgarnia za "Veepa" mnóstwo nagród, a ja w ogóle się nie irytuję, że dla innych nie starcza. Ta kobieta to królowa, bogini, prawdziwa dama i komediowa brzytwa w jednym. Jeszcze nigdy świat polityki nie był tak śmieszno-straszny jak w "Veepie" duża w tym zasługa aktorki grającej główną rolę.

Jeśli nie widzieliście "Seinfelda", koniecznie go teraz nadróbcie, warto też zerknąć na stare występy JLD z "Saturday Night Live" z lat 80. Zobaczcie też dwa materiały poniżej - skecz Akademii Telewizyjnej, w którym Julia próbuje opchnąć swoją Emmy w lombardzie, i fragment "Inside Amy Schumer" zatytułowany "Last F**kable Day". W tym drugim ktoś próbuje nam wmówić, że nikt już nie chce pie***yć Julii na ekranie. Straszne kłamstwo, ale skecz rewelacyjny.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA