Arya Stark spotyka Doktora Who. Zobaczcie trailer

"Doktor Who" (Fot. BBC)

"Doktor Who" (Fot. BBC)

Podczas Comic-Conu zaprezentowano zwiastun 9. sezonu "Doktora Who", w którym pojawia się Maisie Williams z "Gry o tron". Znamy też już datę powrotu serialu BBC.

Wczoraj w San Diego odbył się panel "Doktora Who". Oprócz Stevena Moffata, Michelle Gomez i Jenny Coleman pojawił się Peter Capaldi, dla którego to był debiut na Comic-Conie. Relację live z panelu znajdziecie tutaj.

Najważniejsza wiadomość z San Diego jest taka, że serial wraca z 9. sezonem już 19 września. W premierze nowego sezonu zobaczymy Maisie Williams w gościnnej roli. Steven Moffat nie chciał powiedzieć, kogo zagra młoda aktorka, a trailer wiele nie wyjaśnia. Widać tylko, że Maisie pojawia się i pyta "Co tak długo, staruszku?", a Doktor wygląda na zaskoczonego.

Podczas panelu zapewniono fanów, że Michelle Gomez jeszcze powróci jako Missy i że ta relacja będzie bardzo nieprzewidywalna - trudno będzie powiedzieć, czy oni są wrogami, czy przyjaciółmi. Jenna Coleman z kolei obiecała, że w 9. sezonie będzie jeszcze więcej adrenaliny niż do tej pory, i opowiadała o tym, jak Clara będzie uczyć Doktora towarzyskiej ogłady.

Steven Moffat odniósł się po raz kolejny do pytania, czy Doktor kiedykolwiek będzie kobietą. Jak stwierdził, na razie "nie ma wolnego stanowiska". Peter Capaldi, widząc, że Moffata to pytanie już zaczyna denerwować, dodał żartobliwie, że on chętnie sam przebierze się za kobietę, jeśli to pomoże.