Kultowe teksty z "Seinfelda" w jednym wideo

"Seinfeld" (Fot. NBC)

"Seinfeld" (Fot. NBC)

Jeśli oglądaliście "Kroniki Seinfelda", to pewnie pamiętacie powracające żarty i powiedzonka, jak "Yada, yada, yada". Przeżyjmy to raz jeszcze!

"Kroniki Seinfelda", które w Polsce nigdy nie zdobyły takiej popularności, jak "Przyjaciele" czy "Świat według Bundych", w USA uchodzą za jeden z najlepszych seriali wszech czasów. Wszystko dzięki błyskotliwym spostrzeżeniom Jerry'ego Seinfelda na temat naszej codzienności, które przez 9 sezonów bawiły wciąż tak samo. Wiele tekstów z serialu - jak wspomniane "Yada, yada, yada" - weszło do codziennego języka, a "dzisiejsza młodzież" ich używa, choć nawet nie wie, skąd się wzięły.

W USA sitcom z lat 90. dostał właśnie drugie życie, bo wszystkie odcinki można teraz oglądać na Hulu. Internet znów zalały rankingi najlepszych scen i odcinków, a także wszelkiego rodzaju teksty wspomnieniowe. U nas "Kroniki Seinfelda" to wciąż nisza, nawet dla osób w moim wieku albo starszych. Ale jeśli widzieliście seriali, zobaczcie koniecznie wideo autorstwa World Wide Interweb, które zawiera mnóstwo kultowych tekstów z serialu. Łezka się w oku kręci - nie tylko dlatego, że dzisiejsze sitcomy nie dorastają do pięt tym z lat 90.