Marcin Dorociński w teaserze "Paktu" HBO [wideo]

"Pakt" (Zdjęcia: HBO)

"Pakt" (Zdjęcia: HBO)

HBO Polska tej jesieni zaprezentuje serial "Pakt", w którym Marcin Dorociński gra dziennikarza śledczego. Zobaczcie nowy zwiastun.

Jesienią w HBO zobaczymy 6-odcinkowy polski serial "Pakt". Głównym bohaterem jest Piotr (Marcin Dorociński), znany dziennikarz śledczy, którego poznajemy w trakcie burzy medialnej, jaką wywołała jego ostatnia publikacja prasowa. Scenariusz napisany został na bazie norweskiego serialu "Mammon", ale został dopasowany do polskich warunków.

Serial opowiadać będzie historię bliską pokoleniu czterdziestolatków. To ludzie, którzy rozpoczynali dorosłe życie w czasach transformacji i którzy w czasach wielkich przemian zrobili szybkie, spektakularne kariery i zdobyli, nie zawsze legalnie, wielkie pieniądze. Dziś za te wybory płacą - przynajmniej w "Pakcie".

- "Pakt" to pełna intensywnych emocji filmowa opowieść o ludziach mojego pokolenia, którzy rozpoczęli swoje dorosłe życie w latach dziewięćdziesiątych. Osadzona we współczesnej, tętniącej życiem Warszawie, jest dla mnie także próbą spojrzenia wstecz, co przyniosła nam transformacja 1989 roku – mówi Marek Lechki, reżyser serialu.

Oprócz Dorocińskiego zobaczymy w serialu m.in. Magdalenę Cielecką, Magdalenę Boczarską, Edwarda Lubaszenkę i Marcina Wojciechowskiego. HBO informuje także, że do obsady dołączyli Adam Woronowicz, Jacek Poniedziałek i Marcin Perchuć. Woronowicz zagra ministra gospodarki, który akurat negocjuje traktat energetyczny. Poniedziałek wcieli się w dyrektora finansowego w wielkiej korporacji. Z kolei Perchucia zobaczymy w roli jednego z najbogatszych Polaków, finansisty uwikłanego w niejasne relacje biznesowe.

pakt01
pakt02
pakt03
pakt04
pakt05
pakt06
pakt07

REKLAMA