Kto jest kim w "American Horror Story: Hotel"?

Lady Gaga będzie grała biseksualną właścicielkę tytułowego hotelu, którym zarządzać będzie Kathy Bates. Tę i wiele innych informacji dotyczących "American Horror Story: Hotel" ujawniono podczas TCA Press Tour.

"American Horror Story" powraca 7 października z 5. sezonem, którego akcja rozgrywać się będzie w hotelu. Obsada jak zwykle jest świetna. W tym roku do ekipy dołączyła Lady Gaga, która będzie grała kluczową rolę. Jak ujawniono podczas TCA Press Tour, Gaga wcieli się w Elizabeth, właścicielkę hotelu, która uwielbia sztukę, modę i bywanie w towarzystwie. Biseksualna bohaterka romansować będzie z postaciami granymi przez Matta Bomera, Finna Wittrocka, Cheyenne'a Jacksona, a także Angelę Bassett. Jak to ujął producent "American Horror Story" Ryan Murphy, serialowa wersja Gagi "jest dość zajętą damą". A do tego ma nikczemny plan, który zostanie ujawniony już w pierwszym odcinku.

Drugi z producentów, Brad Falchuk, zdradził, że "Hotel" będzie trochę podobny do sezonów z numerami 1 i 2. To znaczy bohaterowie będą uwięzieni w jednym miejscu. Różnica będzie taka, że cała akcja nie będzie rozgrywała się w hotelu. Ma to być trochę być mniej klaustrofobiczna odsłona "American Horror Story", horror będzie wylewał się z hotelu na zewnątrz. Falchuk obiecuje również, że będzie to klimatyczny sezon, trochę w stylu noir.

Podczas konferencji dokładnie opisano nie tylko bohaterkę graną przez Lady Gagę, wszyscy aktorzy opowiadali o swoich postaciach. Finn Wittrock zdradził, że gra męskiego modela Tristana Duffy'ego, który zawsze szuka jakiegoś nowego uzależnienia. I teraz znajdzie je w postaci Lady Gagi, z którą spędza mnóstwo czasu.

Cheyenne Jackson wcieli się w Willa Drake'a, ikonę mody, a także ojca. Ponieważ czuje potrzebę zmian, przeprowadza się z Nowego Jorku do Los Angeles. Denis O'Hare zagra pracownika hotelowego baru, którego wielką inspiracją jest Elizabeth Taylor.

Hotelem zarządzać będzie Kathy Bates, a wśród jego mieszkańców znajdować się będą Matt Bomer i Sarah Paulson. Postacie grane przez Bates i Paulson będą się nienawidzić, ale wszelkiego rodzaju powiązań pomiędzy mieszkańcami i pracownikami hotelu będzie znacznie więcej. Matt Bomer opowiadał, że jest blisko związany z postaciami granymi przez Gagę, Bates, a także Wittrocka.

Angela Bassett wcieli się w Ramonę Royale, która w hotelu nie mieszka, ale często w nim bywa. Przede wszystkim jest blisko związana z bohaterką graną przez Gagę, ale nie tylko.

Ponadto w serialu pojawią się Wes Bantley i Chloe Sevigny jako detektyw John Lowell i jego żona Alex. "Nasza rodzina przeżyła wielką stratę. Teraz badam sprawę makabrycznych morderstw, która w jakiś sposób prowadzi mnie do hotelu" - mówił Bentley. Sevigny dodała, że Alex jest matką i lekarką, która zmaga się z ogromną stratą. Z postacią Alex ma być powiązana drugoplanowa bohaterka grana przez Madchen Amick. W serialu mają się także pojawić Naomi Campbell, Max Greenfield, Angela Bassett, Evan Peters, Lily Rabe, Darren Criss i inni.

Tak w skrócie wygląda świat "American Horror Story: Hotel". Premiera będzie miała miejsce 7 października, na zdjęcia i zwiastuny wciąż jeszcze czekamy.

REKLAMA