12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Twin Peaks" ma szansę wrócić w 2016, zdjęcia ruszają we wrześniu. Showtime zamawia "Masters of Sex" i "Raya Donovana" na kolejny sezon. Znamy datę powrotu "Shameless" i premiery "Billions". Constantine pojawi się w "Arrow". A oprócz tego "Z Archiwum X", "The Flash", "Jane the Virgin", American Horror Story" i inne.

1. Nowe szczegóły na temat powrotu "Twin Peaks". Podczas TCA Press Tour szef stacji Showtime David Nevins ogłosił, że zdjęcia do nowego sezonu ruszają we wrześniu i że będą znane twarze oraz duże niespodzianki. Na razie Showtime nie zdradza, kto dokładnie ze starej obsady powróci. Wiadomo za to, że wszystkie odcinki wyreżyseruje David Lynch. On i Frost napisali jeden długi scenariusz - serial będzie kręcony jak długi film i dopiero potem pocięty na odcinki. Na razie trudno powiedzieć, ile odcinków powstanie, wiadomo tylko, że więcej niż dziewięć, które planowano na początku. A co z datą premiery? Showtime ma nadzieję, że uda się wypuścić nowe "Twin Peaks" w 2016 roku, ale pewności co do tego nie ma. Wszystko będzie zależało od Lyncha, który ma pełną swobodę.

2. Showtime zamawia "Masters of Sex" i "Raya Donovana" na kolejny sezon. I "Ray Donovan", i "Masters of Sex" powrócą za rok z 4. sezonem. Oba będą liczyć po 12 odcinków.

3. Data powrotu "Shameless" i premiery "Billions". 17 stycznia wraca z 6. sezonem "Shameless" (tym razem zobaczymy Gallagherów w zimowej scenerii). Tego samego dnia premierę będzie mieć nowy serial Showtime'a o świecie wielkich finansów, zatytułowany "Billions".

4. Constantine pojawi się w "Arrow". Serialu "Constantine" uratować się nie udało, ale Matt Ryan przybędzie do Starling City. Granego przez niego bohatera zobaczymy w 5. odcinku 4. sezonu "Arrow", zatytułowanym "Haunted". Ujawniono też szczegóły roli Rutiny Wesley. Wbrew wcześniejszym plotkom, nie zagra ona czarnego charakteru, a Lizę Warner, zwaną w komiksach Lady Cop. W serialu będzie ona działać przeciwko Oliverowi i jego ekipie.

5. Annabeth Gish powróci w "Z Archiwum X". Annabeth Gish, czyli agentka Reyes, pojawi się w nowym sezonie "Z Archiwum X". Nie wróci za to jej partner, agent Doggett (Robert Patrick).

6. Tak oto w "The Flash" pojawi się Jay Garrick. CW wypuściło grafikę z Jayem Garrickiem, która jest hołdem złożonym okładce komiksu.

flash_garrick_full

7. Britney Spears pojawi się w "Jane the Virgin". Britney Spears wpadnie gościnnie do "Jane the Virgin". Zagra przeciwniczkę Rogelia.

8. "Web Therapy" skasowane. Showtime skasował po czterech sezonach "Web Therapy".

9. "The Last Ship" z 3. sezonem. TNT zamówiło 3. sezon "The Last Ship".

10. Lily Rabe morderczynią w "American Horror Story". Lily Rabe pojawi się w "AHS: Hotel" w roli Aileen Wuornos, tej samej morderczyni, za której rolę Charlize Theron otrzymała Oscara.

11. Nowy sezon "Pozostawionych" w Polsce równolegle z premierą w USA. 2. sezon "Pozostawionych" wystartuje w HBO Polska 5 października równolegle z premierą amerykańską, czyli o godz. 3:00 nad ranem. Kolejne odcinki będzie można oglądać w poniedziałki o tej porze, a także o godz. 22:00 w HBO. Serial będzie również dostępny w serwisie HBO GO.

12. Showtime zamawia nowe seriale. Showtime zamówił pilot serialu dramatycznego Jima Carreya "I'm Dying Up Here", opowiadającego o komikach stand-upowych z lat 70. Powstanie także limitowany serial oparty na wspomnieniach Patti Smith "Just Kids". Twórcą serialu będzie John Logan ("Penny Dreadful").

REKLAMA