8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Rozdano Teen Choice Awards, rządzi "Pretty Little Liars". Putin, ISIS i Snowden w 5. sezonie "Homeland". Natalie Dormer z "Gry o tron" mówi, że faceci też są traktowani przedmiotowo, patrz: "Poldark". A oprócz tego "Żona idealna", "Doktor Who" i nie tylko.

1. Rozdano Teen Choice Awards, rządzi "Pretty Little Liars". Tutaj znajdziecie listę zwycięzców Teen Choice Awards. W kategoriach dramatycznych wygrywa "Pretty Little Liars", najlepszą komedią zostało "The Big Bang Theory", a w kategoriach sci-fi/fantasy nagrody zgarnęły "Pamiętniki wampirów". Najlepszym serialem lata został "Teen Wolf". Podczas gali z widzami żegnała się Nina Dobrev - ten i inne warte zapamiętania momenty opisało TVLine. Najlepsze i najgorsze sukienki znajdziecie w E!.

2. Tatiana Maslany o seksizmie w Hollywood. Tatiana Maslany powiedziała w rozmowie z "People", że seksizm w Hollywood jak najbardziej jest obecny, jest wręcz częścią integralną tego biznesu i spotkała się z nim każda aktorka. "Mnie to spotkało tyle razy, że nie jestem w stanie tego policzyć... To po prostu żałosne" - oznajmiła gwiazda "Orphan Black".

3. ISIS, Putin i Snowden w 5. sezonie "Homeland". W 5. sezonie "Homeland" wiele się zmieni, z Bliskiego Wschodu przeniesiemy się do Berlina, a Carrie będzie miała nowe życie. Ale to nie znaczy, że serial zamierza unikać głośnych tematów. Szef Showtime'a David Nevins opowiada, że w pierwszym odcinku pojawi się Rosja i Putin, a potem będą też wątki ISIS, Snowdena, "Charlie Hebdo", Ukrainy. "Berlin to miejsce, w którym krzyżuje się dawny blok wschodni i zachodni, ale też Europa Zachodnia i świat muzułmański. To też miejsce z najostrzejszym prawem dotyczącym prywatności. Ten sezon zajmie się wszystkimi tymi tematami, a także tym, jak one się ze sobą łączą" - mówił Nevins, dodając, że serial stara się być odbiciem świata, w którym żyjemy.

4. Natalie Dormer mówi, że faceci też są traktowani przedmiotowo. Natalie Dormer broniła "Gry o tron", mówiąc, że nie tylko kobiety w telewizji są traktowane przedmiotowo. Spójrzcie tylko na Poldarka!

5. Travis Van Winkle w "Skorpionie". Travis Van Winkle z "The Last Ship" pojawi się w "Skorpionie" w roli faceta, który utknie razem z serialową ekipą na tonącej łodzi podwodnej.

6. Josh Charles chętnie wróci do reżyserowania "Żony idealnej". Josh Charles powiedział w rozmowie z E!, że chętnie znów by wyreżyserował odcinek "Żony idealnej", ale w tym sezonie może nie mieć na to czasu.

7. Alfonso Herrera w pilocie FOX-a. Alfonso Herrera dostał główną rolę w pilocie serialu "Urban Cowboy", opartym na filmie Travolty.

8. Zdjęcia z 9. sezonu "Doktora Who". Pełna galeria tutaj.

doktor01
doktor02
doktor03

REKLAMA