7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Awanse w ekipie "Sleepy Hollow". Kolejny projekt Shondalandu w ABC. George R.R. Martin o tym, co się stanie, jeśli serialowa "Gra o tron" skończy się szybciej niż książki. A oprócz tego "Arrow", "Unbreakable Kimmy Schmidt", "Transparent" i inne.

1. Awanse w ekipie "Sleepy Hollow". Lance Gross i Zach Appelman będą w stałej obsadzie "Sleepy Hollow". Appelman już się pojawiał w poprzednim sezonie, za to Gross jest nowy w obsadzie. Będzie grał agenta specjalnego FBI Daniela Reynoldsa i zarazem nowego szefa Abbie.

2. George R.R. Martin o tym, co się stanie, jeśli serialowa "Gra o tron" skończy się szybciej niż książki. "Był taki czas, kiedy rzeczywiście się o to martwiłem. A potem powiedziałem: a, do diabła z tym. Zamartwianie się nic tutaj nie zmieni. Tak czy siak będę musiał usiąść i napisać następną scenę czy następne zdanie. Zamierzam po prostu dalej opowiadać swoją historię, a ani będą opowiadać swoją historię, adaptując moje książki, i zobaczymy, jak to się potoczy" - powiedział pisarz w rozmowie z GeekWire. Martin został też zapytany o to, czy "The Winds of Winter" będzie gotowe przed premierą 6. sezonu serialu. "Nie pytaj mnie, kiedy książka będzie gotowa, bo każę moim sługom obciąć ci głowę" - odpowiedział popularny autor.

3. Kolejny projekt Shondalandu w ABC. ABC zamówiło pilot "Splitsville", komedii twórczyń "Trophy Wife", opowiadającej o rozwodnikach. Serial jest produkowany przez Shondaland, który w tej chwili ma już 4 seriale w ABC.

4. Zdjęcia z planu "Transparent". The Hollywood Reporter był na planie 2. sezonu "Transparent", zdjęcia znajdziecie tutaj.

5. Serial Netfliksa z Winoną Ryder ma nowy tytuł. "Stranger Things" - taki tytuł będzie nosił serial Netfliksa, opowiadający o tajemniczym zniknięciu małego chłopca w latach 80. w Indianie. W obsadzie, obok Winony Ryder i Davida Harboura, znajdują się Finn Wolfhard, Millie Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Natalia Dyer i Charlie Heaton. Premiera w 2016 roku.

6. Co w 2. sezonie "Unbreakable Kimmy Schmidt"? Jak zdradza Tina Fey, w 2. sezonie "Unbreakable Kimmy Schmidt" dowiemy się więcej o Titusie, zobaczymy go także w związku. Kimmy z kolei wciąż będzie przeżywać koniec związku z Dongiem. Zacznie też rozumieć, że nie przez wszystko da się przejść z uśmiechem, tak jak to robiła do tej pory.

7. Charlotte Ross powróci w "Arrow". Charlotte Ross, czyli serialowa matka Felicity, pojawi się ponownie w 6. odcinku 4. sezonu "Arrow".